Bugun...


Recep BULUT
BAŞKAN ÖZHASEKİ’NİN KONUŞAN FOTOĞRAFI
Tarih: 27-02-2013 10:42:00 Güncelleme: 27-02-2013 10:42:00


Önceki gün kısa adı KEPSAŞ olan Kayseri Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi Müşteri Hizmetleri Birimi’nin açılış töreni vardı… Tören için Elektrik Şirketi binası önüne kürsü kurulmuştu… Kürsü biraz da vatandaşın gelip-geçtiği yola yakın kurulmuştu. Başkan Özhaseki, kürsünün kurulduğu yere bakıp, Elektrik Şirketi Genel Müdürü Hidayet Atasoy’a, “konuşmalar burada mı olacak? Burası hiç şık olmamış! Vatandaşın gelip-geçtiği yer burası. Kaldırın bu kürsüyü buradan!” diye talimat verdi.  Başkan Özhaseki, bununla da yetinmedi. Kürsüye bilgi vermek için gelen Genel Müdür Hidayet Atasoy’un dedikleri mikrofondan anlaşılmayınca, “Bu mikrofondan ses duyulmuyor ki! Gerek yok buna!” diye hem tepki gösterdi hem de adeta gülme krizi geçirdi…

Anlayacağınız Başkan Özhaseki, önceki gün hiç gününde değildi… İnsan gününde olmayınca kürsü de, mikrofonda işin bahanesi olurmuş!

Acaba Başkan Özhaseki’nin gerginliği, aynı gün CHP Genel Merkezi Resmi İnternet Sitesi’nde yeralan dönemin Kayseri Vali Yardımcısı ve Muhakkik Kurulu Başkanı Ali Yener Erçin’e ait olduğu iddia edilen tape kayıtları mı?

Çünkü o an çekilen o fotoğrafa bakınca Başkan Özhaseki’yi yakın zaman da hiç bu kadar gergin görmediğimin farkına vardım… Oysa Başkan Özhaseki genellikle kamera ve fotoğraf makineleri karşısında sempatik pozlar verirdi…O günkü fotoğrafa baktığınızda Başkan Özhaseki’nin gerginliği gayet net görülüyor…

 

BİZİM MUHTEREM AK PARTİ

GRUBUNA AYAR MI VERİYOR ACABA?

 

Bugün fotoğrafları yorumlama günümüz…

Şu fotoğraflara dikkatle bakın lütfen…

Yer TBMM AK Parti Grup toplantı salonu…

Kimler var-kimler yok?

Başta TBMM Başkan vekillerinden milletvekilimiz Sadık Yakut, yanında AK Parti Kayseri milletvekili İsmail Tamer, hemen ortalarında bizim muhterem, O’nun yanında ise bir başka AK Parti Kayseri Milletvekili Ahmet Öksüzkaya… Fotoğrafın arka taraflarında ise Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Musa Soykarcı… Hemen Soykarcı’nın yanında da Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz…

AK Parti Milletvekillerini anladık da bizim muhterem ile Musa Soykarcı AK Parti Grup toplantı sıralarında ne arıyor acaba?

Bizim muhtereme soracak olursanız…

“Ayar veriyorum gardaşım!” der…

Kimbilir “neyin ayarını veriyor?” değil mi?

Yoksa dostlar alış-verişte görsün diye boş yere gidip AK Parti Grup Toplantısına katılacak hali yok ya!

Vardır yine muhteremin ince bir işi…

Boşa gitmez taaa oralara!

Peki ya Sayın Soykarcı AK Parti Grup salonunda ne arıyor dersiniz?

Yoksa O’da mı Mustafa Atsız için kulis yapıyor?

Sayın Soykarcı’da, malum mülkiyeti Özel İdare’ye ait eski adıyla Sümer Sahası yeni adıyla da Vali Nihat Canpolat Tesisleri’ne  koydurduğu dev toteme reklam aldığı için savunma vermişti…

Yoksa her ikisi de AK Parti saflarında “aktif” siyasete mi soyunuyor dersiniz?

Olur mu olur?

 

BAŞKAN ÖZHASEKİ’YE GÖRE MUTEBER OLANLAR VE OLMAYANLAR...

Başkan Mehmet Özhaseki’ye göre, Büyükşehir Belediyesi ile ilgili yolsuzluk iddialarını ilk ortaya atan H.Ali Hamurcu güvenilmez biri!

Bu iddiaları kamuoyuna taşıyan CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu tukaka!

Kulkuloğlu’nun verdiği bilgiler doğrultusunda ortaya düşen CHP Genel Başkanı gerçeklerden bi haber ve yanıltılıyor…

Şimdi de telefon görüşmeleri kamuoyuna yansıyan dönemin Vali Yardımcısı Ali Yener Erçin, güvenilmez biri ve tape kayıtlarına yansıyan iddialar kendisine değişik firma veya şirketlerden menfaat sağlamak üzere geliştirdiği bir argüman!

Bu konuları gündeme getirenlerde bir elin parmakları kadar…

Yani anlayacağınız kim ki bu iddiaları ortaya atar Başkan Mehmet Özhaseki’nin nazarında kıymet-i harbiyesi yok!

Oysa düne kadar kendilerini verdiği muhakkik raporuyla aklayan dönemin Vali Yardımcısı Ali Yener Erçin “muteber” biriydi… Verdiği muhakkik raporu da tamamen gerçekleri yansıtıyordu!

Ali Yener Erçin aleyhte atıp-tutunca bir anda güvenilmez biri mi oluveriyor?

İlahi Başkanım, size göre hiç mi doğru söyleyen yok?

Var elbette olmaz olur mu? Peki kim bunlar? Kale gibi duran 125 sivil toplum örgütü!

 Bu yazı 7647 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI