Bugun...
ZİRAAT BANKASINDA ALTIN TAHVİLİ VE ALTINA DAYALI KİRA SERTİFİKASI İŞLEMLERİ BAŞLADI
Tarih: 07-10-2017 09:44:00 + -ZİRAAT BANKASINDA ALTIN TAHVİLİ VE ALTINA DAYALI KİRA SERTİFİKASI İŞLEMLERİ BAŞLADI

   Hazine Müsteşarlığı tarafından, yastık altındaki altınların ekonomiye kazandırılması amacıyla başlatılan altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası işlemleri Ziraat Bankası şubelerinden yapılabilecek.
   Konuyla ilgili olarak TC Ziraat Bankası AŞ Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası alacak müşterilerin, yastık altında duran altınlarını kayıp - çalınma riski olmadan, devlet güvencesinde yatırıma dönüştürme imkanı olacağı ve böylece ülke ekonomisine de önemli miktarda kaynak oluşturulacağı ifade edildi. Altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası alacak müşterilerin, vade süresince 6 ayda 1 net yüzde 1.20, yıllık ise yüzde 2.40 gelir elde edilecekleri belirtildi.
   İşlemlerin tamamen devlet garantisine ve hiçbir masraf alınmadan yapılacağı Ziraat Bankası şubeleri ve işlem tarihleri şu şekilde:
   Develi Şubesi 09-11 Ekim, Talas Şubesi 12-13 Ekim, Melikgazi Şubesi 16-20 Ekim, Kocasinan Şubesi 16-20 Ekim, Melikgazi Erciyes Şubesi 23-27 Ekim tarihleri arasında.

 
Bu haber 208 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ