Bugun...
YUSUF HALAÇOĞLU;
Tarih: 09-08-2018 11:06:00 + -YUSUF HALAÇOĞLU;

           “İYİ PARTİ YEREL SEÇİMLERDE SIFIR ÇEKECEK”

   İYİ Parti’nin 12 Ağustos’ta yapılacak olağanüstü kurultayı öncesinde istifa eden kurucu üye Yusuf Halaçoğlu, Genel Başkan Meral Akşener’in, “kendi arkadaşlarına yer açmak için partide tasfiye başlatacağını, çoğunlukla ülkücü isimlerle yolların ayrılacağını savundu. Halaçoğlu, İYİ Parti’nin yerel seçimlerde sıfır çekeceğini, bu sürecin ardından siyaset sahnesinde kalamayacağını söyledi.
   Halaçoğlu şunları kaydetti: “Biz 2.5 senedir demokrasi ve hukuk devleti için mücadele ediyoruz. İYİ Parti’nin bu mücadeleyi bizim gibi düşünerek hareket ettiğini zannettik. Fakat yanıldık. Onun için ‘kandırıldık’ diyoruz. Mahalli seçimlerden sonra İYİ Parti’nin bu kafayla devam ederse sıfır çekeceğini düşünüyorum. 24 Haziran seçimlerinde hiçbir yerde birinci olmadı, sadece bir-iki beldede ikinci oldu ama hiçbir yerde birinci olmadı. Mahalli seçimlerde kiminle çalışacaksınız, yani belirleyeceğiniz adayları il, ilçe teşkilatlarının mutabakatıyla belirlemezseniz ki öyle olmayacağını düşünüyorum çıkaracağınız adaylar oy alamaz.”
   Kurultayda genel başkanlığa adaylığını açıklayacak genel başkan yardımcılarının olduğu iddiasının gündemde tutulmasına karşılık Halaçoğlu şu değerlendirmeyi yaptı: “Şu an için hiç kimseye aday olmak uymuyor. Hiçbirisi aday olmayacak. Parti içerisinde ‘merkez sağ’ denilen kişi yok neredeyse. Eski ANAP ve DYP kastediliyorsa kaç oyu var? Türkiye genelinde tabanı yok. Ama Meral Hanım kendi eski arkadaşlarına partide yer vermek suretiyle daha etkin hale gelmeye çalıştığı bir gerçek. Yani ülkücüler şöyle, bir mücadeleden gelmiş insanlar MHP’de bir mücadele vermişler, fikir beyan edebilen insanlar ve sorgulayan insanlar. Sorgulayan insanlarla yola çıktınız, fakat bu insanların sizi sorgulayacaklarını düşündüğünüz için onları biraz kenarda bırakmaya çalışıyorsunuz. Tasfiyelerin devam edeceğini düşünüyorum. Meral Hanım kendi arkadaşlarını yönetime getirerek kendi gücünü artırmak istiyor.”
   Haber Merkezi

 
Bu haber 963 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR