Bugun...
YILDIZ, KOCASİNAN AKADEMİ ERCİYESEVLER TESİSİNİ GEZDİ
Tarih: 13-03-2018 10:17:00 Güncelleme: 13-03-2018 10:54:00 + -YILDIZ, KOCASİNAN AKADEMİ ERCİYESEVLER TESİSİNİ GEZDİ

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız’ı Kocasinan Akademi Erciyesevler Tesisinde ağırladı. Ziyarette Yıldız, tesisin Türkiye için büyük kazanç olduğunu belirtti.
    Başkan Çolakbayrakdar, Taner Yıldız ile birlikte tesisin Hüsn-i hat, tezhip, elbise dikimi, robotik uygulamaları, çini bezeme, seramik biçimlendirme, takı tasarım, pastacılık ve aşcılık atölyelerini gezdi.
   Tesisi inceleyen Taner Yıldız, tesisi son derece başarılı ve önemli bulduğunu belirterek, “Tesisi detaylıca gezme imkanımız oldu. Bir ülkenin kalkınması sadece yol, su ve köprü hizmetleriyle olmuyor. Ülke kalkınması aynı zamanda kültürü ve sanatıyla oluyor. Bunların içerisinde el becerilerinden tutun, tarihi ve kültürel zenginliklerin bugüne taşınmasıyla alakalı özellikle hanım kardeşlerimize düşen çok önemli görevler var. Bu konuda Kayserili hanımlarımızın üzerine düşeni fazlasıyla burada yaptığını gördük” ifadelerini kullandı.
   Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ise Kayserililere daha iyi hizmet sunabilmek için yoğun gayret sarf ettiklerini vurgulayarak, “Şükür Allah’a her geçen gün bir önceki günden daha iyisini yaparak ve bu azim ile çalışarak hemşerilerimizin memnuniyetini kazanıyoruz. Kocasinan Akademi çatısı altında genç, yaşlı, kadın, erkek demeden herkesin kişisel donanımlarını artırmak, saklı kalmış yeteneklerini gün yüzüne çıkarmak için eğitim faaliyetlerini yürütüyoruz” diye konuştu.
    Başkan Çolakbayrakdar, yapılan hizmetlerle geleceğin Kocasinan’ da şekilleneceğini sözlerine ekledi.
   Haber MerkeziHABER VİDEOSU

Bu haber 362 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ