Bugun...
YENİDEN DÜZENLENEN GESİ JANDARMA BİNASI HİZMETE AÇILDI
Tarih: 12-07-2018 10:22:00 + -YENİDEN DÜZENLENEN GESİ JANDARMA BİNASI HİZMETE AÇILDI

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi tarafından aslına uygun olarak onarılarak, çevre düzenleme çalışması tamamlanan Gesi Jandarma Karakol Komutanlığı Hizmet Binasının düzenlenen törenle yeniden hizmete açıldığını söyledi.
   Açılış konuşmasını yapan Kayseri Jandarma Komutanı J.Albay Hüseyin Bekmez “Gesi Jandarma Karakol Komutanlığı ilk olarak 1936 yılında hizmete açılmış ve 2013 yılına kadar faaliyetlerini sürdürmüştür. Geçen süre içerisinde şartlarda suç ve suçluluk oranlarındaki artış ve hızla artan nüfus yoğunluğu, şehrin kentleşme alanının bölgeye doğru hızla gelişmesi ve güvenlik hizmetlerinin vatandaşın yaşadığı yere en yakın yerde hızlı, kolay ve kaliteli şekilde verilmesi için karakolun tekrar aynı yerde açılmasına karar verilmiştir. Tarihi Karakol binası Melikgazi Belediyemizce aslına uygun olarak restore edilerek hizmete hazır hale getirilmiştir” dedi.
   Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç “Bölge sakinlerinin talepleri doğrultusunda Jandarma Karakolunun Jandarma Komutanlığımız ve Valiliğimiz ile görüşmeler sonucunda yeniden açılması ve restorasyon işinin belediyemizce yapılmasına karar verildi. Biz de kısa bir süre çalışmalarımızı tamamladık ve bugün açılışını yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Açılış vesilesiyle bu bölgeye iki müjde daha vermek istiyorum. Tarihi Gesi İlkokulunu restore ettik ve kısa zamanda açılışını yapacağız. Ağırnas hepimizin bildiği gibi Mimarsinan’ın doğduğu yer olarak önemli. Son yaptığımız çalışma ile Ağırnas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini faaliyete geçirmiş bulunmaktayız. İnşaat, Makine ve Bilişim Teknolojileri branşlarında eğitim verecek okul ile tersine göçü bu bölgede hızlandırmış olacağız. Bütün bu çalışmaları yaparken bizlere desteğini esirgemeyen koramaz vadisinin güzel insanlarına teşekkür ediyor, hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
  Vali Vekili Mehmet Emin Avcı’da yaptığı konuşmada “Gesi hizmet binası inşallah vatandaşlarımızın daha huzurlu ve güven içerisinde yaşamalarına vesile olacaktır. Bu tarihi binanın yeniden Jandarma Karakolu olarak hizmet vermesi için katkıda bulunan herkese teşekkür ediyor, bölge insanlarına en güzel hizmetleri vermesini temenni ediyorum” dedi
   Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’a Vali Vekili Mehmet Emin Avcı ve Jandarma Komutanı J.Albay Hüseyin Bekmez karakol binasına katkılarından dolayı teşekkür şilti takdim ettiler. Kurdela kesiminin ardından davetliler karakol binasını gezerek bilgi aldılar.
   Haber Merkezi
Bu haber 204 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR