Bugun...
YENİ İLÇE MÜFTÜSÜNDEN BAŞKAN PALANCIOĞLU'NA ZİYARET
Tarih: 13-01-2020 10:13:00 + -YENİ İLÇE MÜFTÜSÜNDEN BAŞKAN PALANCIOĞLU'NA ZİYARET

             BAŞKAN PALANCIOĞLU, "DUYGU SÖMÜRÜSÜNE İZİN VERMEYİN, DİLENCİLİĞE ALIŞTIRMAYIN"  

   Melikgazi İlçe Müftüsü olarak yeni görevine başlayan Ahat Taşçı Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu'nu makamında ziyaret etti. Diğer yandan Cami çevresi, trafik ışıklarını mesken tutan dilencilere karşı tüm tedbirlerin alındığını hatırlatan Başkan Palancıoğlu, vatandaşları duygu sömürüsüne karşı dikkatli olmaları konusunda hatırlatmada bulundu.
    İlçe Müftüsü Taşçı'ya yeni görevinin hayırlı olmasını dileyen Başkan Palancıoğlu, "Melikgazi'mize yeni müftümüz atandı. Bu vesile ile Melikgazi Müftülüğü görevinden emekli olan Yahya Polat Hocamıza emekleri için teşekkür ederim. Melikgazi ilçe Müftülüğüne Ahat Taşçı Bey atandı. Çiçeği burnunda müftümüze yeni görevinin hayırlı olmasını dilerim. Kendisiyle uyum içerisinde çalışıp Melikgazimize hayırlı, faydalı, güzel işler kazandıracağız. Bu kapsamda Kur'an Kursu, Kültür Merkezi gibi hayırseverlerle yapacağımız güzel projelerimiz var. Müftümüz Şahin Güven ve Ahat Hocamız ile beraber bu güzel işleri uyum içerisinde yapacağız. Kendisine nazik ziyareti için teşekkür eder, yeni görevinin hayırlı olmasını dilerim. Rabbim hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin" dedi.
     İlçe Müftüsü Ahat Taşcı ise, Melikgazi Belediyesi ile birlik ve beraberlik içinde güzel bir hizmet yılı geçireceklerini ve her türlü yardım ve desteğe hazır olduklarını söyledi.
   Diğer yandan Başkanı Palancıoğlu, vatandaşları duygu sömürüsüne karşı dikkatli olmaları konusunda hatırlatmada bulundu.
   Duygu sömürüsü yaparak bu dilenciliği meslek haline getirenlere imkan tanınmamasını isteyen Başkan Mustafa Palancıoğlu, "Duygu sömürüsüne ve insanların iyi niyet, acıma ve yardım etme hislerinin istismar edilmesine izin vermeyelim. Halkımız yardımseverdir ve iyi niyetle talep edilen tüm istekleri yerine getirir. Anadolu insanı paylaşmayı sever, yardımlaşmadan mutlu olur ancak bunun da istismar edilmesi gerçek ihtiyaç sahiplerini mağdur ediyor. Cami avlusunda ve köşe başlarında dilenmek pek inandırıcı olmamaktadır. Bu sebeple gerçek ihtiyaç sahiplerine yardım edilmelidir. Zaten dilencilik yapmak 5326 Sayılı Kabahatler Kanununca da yasak" dedi.
   Haber Merkezi

 
Bu haber 241 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR