Bugun...
YAPAY ZEKÂ ARAŞTIRMALARI LİSTESİNE ERÜ’DE GİRDİ
Tarih: 11-01-2018 10:09:00 + -YAPAY ZEKÂ ARAŞTIRMALARI LİSTESİNE ERÜ’DE GİRDİ

   Financial Times Gazetesi’nin yayınladığı dünyada yapılan yapay zekâ araştırmalarının değerlendirildiği 100 kuruluş listesine giren Erciyes Üniversitesi, Türkiye’den bu listeye giren tek kurum oldu.
   Financial Times haberinde, Hollanda merkezli bilgi analiz şirketi Elsevier ile Japon ekonomi gazetesi The Nikkei tarafından dünyada yapay zekâ konusunda akademik yayınların analizinden derlenen ve 2012-2016 yılları arasında en çok atıfta bulunulan ilgili yayınların dikkate alınarak oluşturulan listeye yer verdi. Microsoft'un ilk sırada yer aldığı 100 kurumun sıralandığı listeye Türkiye'den ise sadece Erciyes Üniversitesi girme başarısı gösterdi. Erciyes Üniversitesi listenin 82. sırasında yer aldı.
   Erciyes Üniversitesi’nde yapay zekâya yönelik çok sayıda bilimsel çalışma yapılırken, bu konuda sağlıktan mühendisliğe farklı alanlarda çeşitli projeler yürütülmektedir.
   Yapılan bu çalışmalar ülkemiz açısından ise son zamanların popüler kavramları “Endüstri 4,0” ve “Dijital Dönüşüm” için çok fazla önem arz etmektedir.
  Haber Merkezi

 
Bu haber 639 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ