Bugun...
YAHYALI İLÇE DEVLET HASTANESİ’NİN TEMELİ ATILDI
Tarih: 05-11-2018 10:53:00 Güncelleme: 05-11-2018 11:10:00 + -	YAHYALI İLÇE DEVLET HASTANESİ’NİN TEMELİ ATILDI

             İL SAĞLIK MÜDÜRÜ ALİ RAMAZAN BENLİ:
            “KAYSERİ’YE MODERN SAĞLIK TESİSLERİ KAZANDIRIYORUZ”

    İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, “Kayseri’ye modern sağlık tesisleri kazandırıyoruz” dedi.
   İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, Sağlık Bakanlığı tarafından Yahyalı ilçesine yaptırılacak olan 75 yataklı Yahyalı İlçe Devlet Hastanesi’nin temel atma töreninde konuştu.
   Türkiye’de bu dönemde sağlık yatırımlarının ivme kazandığını kaydeden Benli, “Az sonra temelini atacağımız 75 yataklı Yahyalı Devlet Hastanemizin Yahyalı’mıza ve Kayseri’mize hayırlı olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim” dedi.
   Yapılacak olan Yahyalı İlçe Devlet Hastanesi hakkında bilgiler veren Benli, “Geçtiğimiz yıl yatırım planına alınmış olan 75 yataklı Yahyalı Devlet Hastanesi yapım işi, Sağlık Bakanlığımız tarafından projelendirildi ve ihalesi gerçekleştirildi. Yaklaşık tahmini ihale bedeli 39 milyon 219 bin TL’ye mal olacak 75 yataklı Yahyalı Devlet Hastanesinin öngörülen yapım süresi 600 gün olup, kısmetse 2020 yılı ortalarında hizmete açacağız. Ancak daha kısa zamanda bitmesini hedeflemekteyiz. Bu noktada yüklenici firmamızdan da destek ve gayret bekliyoruz. 12 bin 500 metrekare arsa alanına sahip binamızın toplam oturum alanı ise 4 bin 422 metrekare olacak. Hastanemizde; 26 adet poliklinik odası, 4 ünitelik diş muayene odası, 9 yataklı diyaliz ünitesi, 4 adet ameliyathanesi, 2 adet doğum odası, 4 yataklı yeni doğan yoğun bakım, 10 adet erişkin yoğun bakım, 6 yataklı çocuk acil gözlem odası, 12 yataklı erişkin acil gözlem odası, Fizyoterapi, Endoskopi ve Bronskopi Ünitesi, 2 adet tek kişilik süit hasta odası, 42 adet hasta odası, 5 adet palyatif bakım odası bulunmaktadır. Ayrıca, 118 araçlık kapalı ve açık otopark ve 63 kişilik toplantı odası bulunacak” şeklinde konuştu.
   Hastanenin tamamlanmasıyla beraber Yahyalıların da fiziki şartları iyi, modern, kaliteli ve konforlu bir ortamda sağlık hizmeti alacaklarını kaydeden İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, şunları söyledi: “Aynı şekilde burada görev yapacak sağlık çalışanlarımız da rahat bir çalışma ortamına kavuşacak. Hastanemiz hakikaten önemli ve güzel bir proje.”
   Haber MerkeziHABER VİDEOSU

Bu haber 272 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR