Bugun...
VALİ ŞEHMUS GÜNAYDIN:
Tarih: 05-08-2019 10:40:00 + -VALİ ŞEHMUS GÜNAYDIN:

            "NE ZAMAN TUTMAK İSTEDİĞİNİZ BİR EL OLURSA BU EL BİZ OLALIM"  

    Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şubesi tarafından düzenlenen 'Vatan İçin Can Verenler Programı'nda konuşan Vali Şehmus Günaydın; "Ne zaman tutmak istediğiniz bir el olursa bu el biz olalım. Sizlerle bir arada olmak her zaman için bizi de mutlu ediyor" dedi.  
   Kıranardı Kent Ormanı'nda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program Dünya Kuranı Kerim okuma birincisi Mustafa Özcan Güneş Doğdu'nun Kuran tilavetiyle devam etti.
  Vali Şehmus Günaydın konuşmasında, şehit aileleri ve gazilerin devlet olarak her zaman yanlarında olduklarını, olmaya da devam edeceklerini kaydederek; "Bizler, şehitlerimizin hakkını ödeyemeyiz, sizlerin hakkını ödeyemeyiz. Hep şunu ifade ediyoruz; sizin yaptığınız fedakarlığın karşısında devlet olarak bizim yaptığımızın çok fazla bir önemi yok. Ama bizler devlet, millet olarak yanınızda olduğumuzu sizlere hissettirmek, bir nebze mutlu etmek için elimizden çabayı gösteriyoruz. Bize de bu imkanı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Allah can sağlığı verirse bu sene yaptığımız uygulama ile bütün şehit ailelerimizi, gazilerimizi ziyaret etmek istiyoruz. Bu sene yeni bir anlayışla, özellikle dernek başkanımız ve çalışma arkadaşlarımızın onayını alarak 10-15 tane grup oluşturduk. Özel günlerinizde, diğer günlerde olsun sizleri yalnız bırakmama adına ziyaret ediyoruz. Elbette ki zaman zaman gelen serzenişler gelebiliyor. Bu taleplerinizi elimizden geldiği kadar, imkanlar el verdiği kadar karşılamaya çalışıyoruz. Biz sadece resmi programlarda değil, sizlerin düzenlediği programlarda da yanınızda olacağız. Bunu hiç unutmayın. Ne zaman tutmak istediğiniz bir el olursa bu el biz olalım. Sizlerle bir arada olmak her zaman için bizi de mutlu ediyor" ifadelerini kullandı.
  Devlet ve millet olarak yılmayacaklarının altını çizen Vali Günaydın; "Ülkemiz üzerinde hesabı olan hainler 1071 yılından beri rahat durmadılar, durmayacaklar. Özellikle bu cennet vatanın tapusunu aldığımız Miryakefalon Savaşı'ndan sonra hainler bunu hiç unutmadılar, İstanbul'un Fethi'nden sonra unutmadılar, Çanakkale, Kurtuluş Savaşı'ndan sonra bu hainler hiç unutmadılar. Biz millet olarak korkmayacağız, yılmayacağız. Bu milletin kahraman evlatları var oldukça şanlı bayrağımız dalgalanacak, ezanımız susmayacak, bunu herkes böyle bilsin" diye konuştu.
   Program İl Müftüsü Şahin Güven'in şehitlik üzerine sohbetiyle devam etti.
   İHA                                        
Bu haber 220 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR