Bugun...
TÜRKİYE’NİN KADINLARI ANTALYA’DA BİR ARAYA GELDİ
Tarih: 06-12-2018 10:16:00 + -TÜRKİYE’NİN KADINLARI ANTALYA’DA BİR ARAYA GELDİ

   Kadına verilen seçme ve seçilme hakkının 84’üncü yılını kutlamak adına, aralarında Kayseri’nin de bulunduğu çeşitli illerden gelen kadınlar Antalya’da buluştu. Kutlamalara Kayseri’den Türk Kadınlar Birliği Başkanı Ayşe Uzunlu ve üyelerde katıldı.
   Türk kadınının seçme ve seçilme hakkına kavuşmasının 84'üncü yılı dolayısıyla, çeşitli illerden gelen Türk Kadınlar Birliği üyeleri, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Antalya Şubesi üyeleri, Cumhuriyetçi Kadınlar Derneği Antalya Şubesi üyeleri ve çok sayıda kadın Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya geldi.
   Atatürk Anıtı’na çelenk sunan kadınlar, kadına verilen seçme ve seçilme hakkını kutladılar. Aynı zamanda kadınlar, ellerinde tuttukları pankartlarla çocuk istismarına, şiddete ve tecavüze de dikkat çekti.
   Seçme ve seçilme hakkının kullanılmasında cinsiyet eşitsizliğinin ortadan kaldırılmasının 84’üncü yılını büyük bir gururla kutladıklarını belirten Türk Kadınlar Birliği Genel Başkanı Sema Kendirci Uğurman, söz verdiklerini ve daima demokrasinin yılmaz savunucuları olacaklarını kaydetti.
   Türk Kadınlar Birliği Başkanı Ayşe Uzunlu’da Türk kadının dün olduğu gibi bugün de anlamlı mücadelesini aynı hırs ve azimle sürdüreceğini söyledi.
   İHA
Bu haber 151 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR