Bugun...
TÜBİTAK 49. LİSE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI KAYSERİ BÖLGE SERGİSİ AÇILDI
Tarih: 14-03-2018 10:23:00 + -TÜBİTAK 49. LİSE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI KAYSERİ BÖLGE SERGİSİ AÇILDI

Bu yıl 49'uncusu düzenlenen TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Kayseri Bölge Sergisi düzenlenen törenle açıldı.  
   Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Süleyman Demirel Spor Salonu'nda gerçekleştirilen açılış töreninde konuşan TÜBİTAK Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Sebahattin Ünalan yarışmaya Türkiye genelinde 16 bini aşkın başvurunun yapıldığını, bu başvurulardan bin 200'ünün 12 bölgede sergiye davet edildiğini söyledi. Ünalan, "12 branşta yarışma düzenliyoruz. Türkiye genelinde bu seneki başvuru sayımız 16 bini geçti. 16 bini aşkın projenin bin 200 tanesini 12 bölgede sergiye davet ettik, her bölgede yüzer tanesi sergilenmiş olacak. Biz de burada 100 proje sergileyeceğiz. Bu 100 projeden 17 tanesini Türkiye finallerine göndereceğiz, 3 gün sürecek sergimiz. Perşembe günü de ödül töreni yapılacak" dedi.
   ERÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammet Güven ise sergiye katılanların başarılı olduğunu dile getirerek, bundan sonra da çalışmalara devam edilmesi gerektiğini vurguladı. Rektör Güven; “Siz genç araştırmacılar; bugün Türkiye’nin 10 araştırma üniversitesinden birisi olan Erciyes Üniversitesi’nde bulunuyorsunuz. Bu da büyük bir anlam ifade ediyor. Bir araştırma üniversitesi, bilim yuvasındasınız. Bundan sonraki hayatınızda da tabi ki liseden sonra üniversiteye gideceksiniz, sonra da yolunuzu çizeceksiniz. Umarım içinizden çok sayıda bilim insanları çıkacak ve ülkemizin geleceği sizler üzerine bina olacak. Gelişen ve büyük Türkiye’nin inşasını sizler gerçekleştireceksiniz. Bugün çıktığınız yolda alacağınız sonuç sizi etkilemesin. Büyük icatların genellikle çok fazla deneme ve başarısızlıktan sonra yılmayan kişiler tarafından gerçekleştirildiğini unutmayın. Siz de yılmayın, bundan sonra da çalışmalarınıza devam edin" diye konuştu.
   Açılışı yapılan TÜBİTAK 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Kayseri Bölge Sergisi 3 gün boyunca açık kalacak. Sergiye Kayseri, Sivas, Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Yozgat ve Aksaray'dan yarışmacılar katılıyor.

   İHA                                      
Bu haber 2675 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR