Bugun...
TİCARET ODASI BAŞKANI ÖMER GÜLSOY;
Tarih: 10-10-2018 10:55:00 + -TİCARET ODASI BAŞKANI ÖMER GÜLSOY;

            “TBB’NİN KARARINI İŞ DÜNYASI OLARAK İYİ GÖRÜYORUZ”

   Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Türkiye Bankalar Birliği’nin (TBB) KOBİ’lerin kredi borçlarının vadelendirilmesine yönelik tavsiye kararını değerlendirdi.
   Gülsoy; “Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu’nun almış olduğu karara göre; bankalar ve diğer finansal kuruluşlara toplam nakit kredi borcu 15 milyon TL’nin altında olan işletmelerden belli şartları sağlayanlar, vadesi gelen taksitleri 24'aya kadar vadelendirebilecek. TBB’nin almış olduğu bu kararı iş dünyası olarak reel sektör adına çok önemli bir adım niteliğinde görüyoruz” dedi.
   TBB tarafından alınan kararı takdirle karşıladıklarını belirten Gülsoy; “Alınan karar, mevcut işletmelerimize sahip çıkma adına sevindirici bir haberdir. Büyük işletmeler için geçmişte sağlanan yeniden yapılandırmanın KOBİ’lerimiz için de yapılması gerektiğini daha öncesinde dile getirmiştik. Yoğun talepler karşılıksız kalmadı ve TBB bu kez de KOBİ’ler için yapılandırma kararı aldı. Bu kapsamda, 15 Milyona kadar olan borçla veya gayri nakdi risklerde varsa 25 milyona kadar olan borçlar; KOBİ’nin hakkında yasal işlem başlamamışsa, hakkında iflas kararı alınmamışsa, borcu yapılandırılmamışsa 6 aya kadar anapara ödemesiz olmak üzere 24 aya kadar vadelendirilecektir. Bunun için bankalara ilgili firmaların başvuru yapması gerekmektedir.  Değerlendirme bankalar tarafından yapılacak olup, bu konuda bankalarımızın firmaları desteklemesini bekliyoruz”  ifadelerini kullandı.
   Haber Merkezi

 
Bu haber 1163 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR