Bugun...
TİCARET ODASI BAŞKANI MAHMUT HİÇYILMAZ;
Tarih: 10-10-2017 11:35:00 + -TİCARET ODASI BAŞKANI MAHMUT HİÇYILMAZ;

             “KADIN GİRİŞİMCİ ORANI YÜZDE 5’TEN YÜZDE 10’A ÇIKMIŞTIR”

   Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Kayseri Kadın Girişimciler Kurulu genel kurul toplantısına katıldı. Toplantıda konuşan KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz; “Türkiye’de 2004 yılında yüzde 5 civarında olan kadın girişimci oranı, 2015 yılına geldiğinde yüzde 10’lara ulaşmıştır. Kadınların bu noktaya gelmesi Türkiye’nin gelişmesini göstermektedir” dedi.
   Toplantının açılışında konuşan Başkan Hiçyılmaz, Türkiye ve dünya genelinde kadın istihdamı ve girişimciliğine ilişkin değerlendirmelerde bulunarak,  iş dünyasında erkeklerin egemen olduğu bir dönem yaşandığına vurgu yaptı. Hiçyılmaz, “Ülkelerin gelişmişliklerine bakıldığında kadın istihdamının daha da arttığını görüyoruz. Türkiye’de 2004 yılında yüzde 5 civarında olan kadın girişimci oranı, 2015 yılına geldiğinde yüzde 10’lara ulaşmıştır. Kadınların bu noktaya gelmesi Türkiye’nin gelişmesini göstermektedir” ifadelerini kullandı.
   Kayseri Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Merve Sarıoğlu ise Kayseri kadın girişimciler kurulu olarak 29 genel kurulu üyesi ile önemli çalışmalar yaptıklarını belirterek, Kayseri ve ilçelerinde kadın girişimciliğin yaygınlaşması için önemli faaliyetlerde bulunduklarını kaydetti. Gerçekleştirilen eğitimlerde 42 katılımcının sertifika almaya hak kazandığını belirten Başkan Sarıoğlu, Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz’a verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.
   Konuşmaların ardından eğitim programını başarı ile tamamlayan katılımcılara sertifikaları takdim edildi. KGK genel kurul toplantısında Eğitimci Dr. Cengiz Çelik tarafından “Çalışan ve Girişimci Annelerde Nitelikli Ebeveynlik Uygulamaları Workshop”u gerçekleştirildi.
   Haber Merkezi
Bu haber 231 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ