Bugun...
THE DÜNYA ÜNİVERSİTELERİ SIRALAMASINDA ERÜ’DE BULUNUYOR
Tarih: 28-09-2018 10:43:00 + -THE DÜNYA ÜNİVERSİTELERİ SIRALAMASINDA ERÜ’DE BULUNUYOR

    Erciyes Üniversitesi, Times HigherEducation (THE) 2019 dünya üniversiteleri sıralamasında 801-1000 aralığında yer aldı. Türkiye’den 16’sı Devlet Üniversitesi, 7’si ise Vakıf Üniversitesi olmak üzere toplam 23 üniversitenin sıralamaya girdiği listede, Erciyes Üniversitesi, Türkiye’den listeye giren tüm üniversiteler arasında 8. sırada, devlet üniversiteleri arasında ise 5. sırada yer alarak önemli bir başarıya daha imza attı.
   THE 2019 Dünya Üniversiteleri Sıralaması Singapur’da düzenlenen “THE World AcademicSummit 2018” etkinliğinde açıklandı.
      2017 yılına ait kurumsal veriler dikkate alınarak gerçekleştirilen THE 2019Dünya Üniversiteleri Sıralamasında Türkiye’den 16’sı Devlet Üniversitesi, 7’si ise Vakıf Üniversitesi olmak üzere toplam 23 üniversite yer aldı. ERÜ en iyi Dünya Üniversiteleri sıralamasında Türk Üniversiteleri arasında 8. sırada, devlet üniversiteleri arasında ise 5. sırada yer aldı. Erciyes Üniversitesi, THE Dünya Üniversiteleri Sıralamasında 2017 yılında giren Türkiye’deki üniversiteler arasında 13’üncü, 2018 yılında 10’uncu sırada yer buldu.   
   Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Türkiye’nin 10 araştırma üniversitesinden biri olan Erciyes Üniversitesi’nin ulusal ve uluslararası sıralamalarda da önemli başarılara imza attığını kaydetti. Rektör Çalış, “Üniversiteleri öğretim, araştırma, atıflar, endüstri geliri ve uluslararası görünürlük olmak üzere 5 ana başlıkta değerlendiren dünyanın en saygın üniversite derecelendirme organizasyonlarından Times HigherEducation’ındaki (THE) üniversitemizin yeri, başarı grafiğimizin gittikçe yükseldiğinin bir kanıtıdır. Bu başarıyı daha yükseklere çıkarmak için tam gücümüzle çalışacağız. Üniversitemizin bu başarısında emeği geçen tüm akademik personelimize teşekkür ederim” dedi.
  Haber Merkezi

 
Bu haber 1681 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR