Bugun...
TEK DURAK OFİS UYGULAMASI KTO BÜNYESİNDE BAŞLADI
Tarih: 29-03-2018 10:12:00 Güncelleme: 29-03-2018 10:13:00 + -TEK DURAK OFİS UYGULAMASI KTO BÜNYESİNDE BAŞLADI

   Ticaret Odası bünyesinde hizmet veren Kayseri Ticaret Sicili Müdürlüğü, ‘Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un yürürlüğe girmesinin hemen ardından ‘Tek Durak Ofis’ uygulamasını başlattı. Uygulama sayesinde şirket kuruluşları kısa bir sürede gerçekleştiriliyor.
     İş dünyasının işlerini bir hayli kolaylaştıracak olan uygulamaya ilişkin açıklamada bulunan KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, şirket kuruluşu işlemlerinin tek noktadan yapılabildiğini ve üyelerin bu durumdan fazlasıyla memnun olduğunu söyledi.
   Hiçyılmaz, "Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından oluşturulan Merkezi Sicil Kayıt Sistemi (MERSİS) ile birlikte prosedürlerin çoğu azaltıldı. İleride vatandaşın buraya gelmesine dahi gerek kalmadan MERSİS'e elektronik imza ile girilerek bütün işlemler yapabilecek. ‘Tek Durak Ofis’ uygulaması ile daha önce binlerce lirayı bulan masraflar 300 TL'ye kadar inmiş oldu. İşlemleri kolaylaştıran ve masrafları düşüren ‘Tek Durak Ofis’ uygulaması büyük kolaylık sağladı" dedi.
   Girişimcilerin önceden şirket kurmak istediğinde 5 kurumla muhatap olduklarını ve 7 farklı prosedürü yerine getirmek durumunda kaldıklarını hatırlatan Başkan Hiçyılmaz, “Gelinen noktada üyelerimiz, tek kurumda hiçbir aracıya ihtiyaç duymadan şirket kurabilmektedir. İki defa notere gitme ihtiyacı ortadan kalkmıştır. Sosyal güvenlik kaydı, SGK'ya gitmeye gerek kalmadan ticaret sicili müdürlüğünde şirket kuruluşu esnasında elektronik olarak gerçekleştirilmektedir. Ayrıca, daha önce noterlere onaylatılan ticari defterler bundan böyle ticaret sicili müdürlüğü tarafından onaylı şekilde teslim edilecek. Artık her şirkete yoklamaya gidilme uygulaması kaldırılacak, Ticaret sicilden çıkan girişimci, yoklama beklemeden işine başlayabilecektir" ifadelerini kullandı.
      Haber Merkezi
Bu haber 2106 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR