Bugun...

TAŞIYICI KOOPERATİFLERİNDEN ŞEKER’E DESTEK
Tarih: 16-10-2015 11:51:00 + -


Şeker ile sözleşmeli pancar ekimi yapılan bölgelerde tek ve 6 sıralı makineler aracılığı ile yapılan pancar sökümü sonrasında randevulu şekilde tarladan fabrikaya pancar naklinin maus makineleri aracılığı ile yüklenmesi sonrasında fire oranlarının da düşük çıkması maus makinasına talebi artırdı.

TAŞIYICI KOOPERATİFLERİNDEN ŞEKER’E DESTEK

Çiftçiden gelen taleplerin her geçen gün artması fabrikayı 4 adet maus makinası almaya yöneltirken Taşıyıcılar kooperatifleri de kendi bünyelerine yeni maus makinaları almak suretiyle bölgelerindeki pancarların topraklarının elenerek gönderilmesine ve verimli toprakların tarlada kalmasına katkı sağlıyorlar.
   Şeker’e bağlı 12 bölgeden birisi olan Şarkışla’da taşıyıcılar kooperatifine ait Mauslar dualar eşliğinde hizmete alındı. Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu BaşkanıHüseyin  Akay; Türkiye’de tarımın gelişmesi ve kolaylaşması masrafların azaltılıp, gelirin artması bakımından bir takım tedbirlerin alınması gerektiğine dikkat çekerken, Şeker Pancarı tarımı konusunda ise Şeker’in Avrupa ile rekabet edebilmek için, çiftçi eğitimleri, tarımda makineleşme, ülkemiz şartlarına uygun tohum üretimi  gibi konularda  önemli gelişmeler kaydedildiğini belirtti.
   Şarkışla Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Fevzi Şahbaz da 58 kamyon ile pancar nakliyesi ne başladıklarını ve Şarkışla taşıyıcılar kooperatifi adına almış oldukları her bir mausun 350 bin euro olduğunu belirterek. Bu mauslar sayesinde kooperatif üyelerimize de iş imkânı sağlamaktayız. Maus operatörlüğü konusunda ise iş makinası kullanan operatörlerine Alman firma yetkililerinin verdiği bir haftalık eğitim sonrasında kolayca maus makinası kullanabildiklerini ve eleman sıkıntısı çekmediklerini belirtti.
   Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz; Şeker Şarkışla ilçemizde güzel işler yapmıştır yapmaya da devam ediyor. İlçemizde gelişiyor. Bu sayede İlçemizde de bir istikrar oluşmaya başladı bu istikrarın devam etmesi gerekmektedir. Bizler birlikte olduğumuz sürece daha çok güzel işler başaracağımıza inanıyorum” dedi.
Bu haber 3947 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR