Bugun...
TARİHİ ÇİFTEÖNÜ CAMİ RESTORASYONUN ARDINDAN İBADETE AÇILDI
Tarih: 12-03-2018 10:32:00 + -	TARİHİ ÇİFTEÖNÜ CAMİ RESTORASYONUN ARDINDAN İBADETE AÇILDI

            ÖZHASEKİ: "KAYSERİ'NİN EN BÜYÜK CAMİSİ HAVA İKMAL'İN ARAZİSİNE YAPILACAK"

   Melikgazi İlçesi'nde bulunan tarihi Çifteönü Cami, restorasyonun ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin de katılımıyla gerçekleştirilen törenle ibadete açıldı.
   Düzenlenen açılış töreninde konuşan Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, belediye olarak tarihi eserlere yapılan hizmetler hakkında bilgiler verdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de, caminin yeniden ibadete açılmasında emeği geçenlere teşekkürlerini iletti. Törende konuşan Vali Süleyman Kamçı; camilerin birlik ve beraberlikleri güçlendiren mekânlar olduğunu ifade ederek; “Camilerin birleştiren yönünü ön plana çıkartarak camilerimizi sadece 5 vakit namaz kılınan mekanlar olmaktan çıkarmalıyız. Küçük, büyük her yaş grubuna kapılarını açan camilerimizde kutsal değerlerimizi yüceltirken varlığımızın gayesini de kavramalıyız. Bu bakımdan camilerimizin toplum olarak daha erdemli insanlar olmamız yolunda hizmet veren mekanlar olması da en büyük temennimizdir" dedi.
   Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki müjde vererek Kayseri'nin en büyük camisinin yapılacağını açıkladı. Özhaseki; “En son Milli Savunma Bakanımız geldiğinde Hava İkmal’in içerisindeki araziyle ilgili büyükşehir belediye başkanımız ile beraber konuştuk, orada Kayseri’nin en büyük camisini yapacağız inşallah. Önünde Talas’a doğru uzanan hat yaklaşık 2 milyon metrekare yeşil alan olacak. Ama şehitliğin karşısı 6 minareli Kayseri’nin en büyük camisi olacak inşallah" ifadelerini kullandı.
   Ülkenin son 3 yıldır zor günlerden geçtiğinin altını çizen Bakan Özhaseki, birlik ve beraberliğin önemine değindi. Bakan Özhaseki; “PKK bittiği gibi üstüne FETÖ belası çıktı. Hepimize dönüp din tarafımızdan, en alıngan yerimizden kandırdılar. Bu lanet örgütün de kime hizmet ettiği belli oldu. Nihayetinde onlar da temizlendi. Çok şükür o da bitti" diye konuştu.
   Yapılan konuşmaların ardından İl Müftüsü Şahin Güven'in duasıyla birlikte Çifteönü Cami yeniden ibadete açıldı.
   Haber Merkezi
Bu haber 414 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ