Bugun...
TANZANYA’DAN GELDİ, FAKÜLTE BİRİNCİSİ OLDU
Tarih: 17-06-2019 10:10:00 + -TANZANYA’DAN GELDİ, FAKÜLTE BİRİNCİSİ OLDU

   Türkiye’ye 7 bin kilometre uzaklıktaki Tanzanya’dan gelerek Kayseri’de İletişim Fakültesi okuyan Bubinza Peter Bubinza, fakültesini birinci olarak bitirmenin heyecanını yaşadı.
  Türkiye’ye 7 bin kilometre uzaklıktaki Tanzanya’dan gelerek Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde eğitimini tamamlayan 23 yaşındaki Bubinza Peter Bubinza, mezuniyet sevinci yaşadı. 4 yıllık eğitiminin ardından okulu birincilikle bitiren Bubinza, diplomasını aldı.
   Mezun olduğu için çok mutlu olduğunu söyleyen Bubinza Peter Bubinza, “Benim için çok mutlu bir gün. Fakülte birincisi olarak mezun olmamın gururunu yaşıyorum. Bu başarıyı elde etmemin en büyük destekçisi olan değerli hocalarıma, birlikte çalıştığım takım arkadaşlarıma ve bana maddi, manevi her türlü destek veren aileme teşekkür ederim. Bugün verdiğimiz 4 yıllık emeğin karşılığını almaktayız. Bundan dolayı hepimiz çok mutlu ve sevinçliyiz. Rehavete kapılmayalım. Bundan sonraki hayatlarımızda daha büyük mücadeleler ile karşılaşacağız. Dolayısıyla bütün yaşadığımız toplumun ve dünyanın sorunlarına bakarak hedeflerimizi daha yüksek tutmalıyız. Derdimizi büyük, vizyonumuzu geniş tuttuğumuz sürece, azim, gayret ve disiplinli bir çalışmayla gerek Türkiye’de gerekse dünyada daha nice başarılar elde edeceğimize yürekten inanıyorum” ifadelerini kullandı.
      Kurum Haber

 
Bu haber 1393 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR