Bugun...

TALAS’TA 4 AÇILIŞ BİRDEN YAPILDI
Tarih: 03-02-2020 10:19:00 + -TALAS’TA 4 AÇILIŞ BİRDEN YAPILDI

            ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER İRTİBAT BÜROSU, HAYIR ÇARŞISI, ENGELLİ ARAÇLARI BAKIM ONARIM ÜNİTESİ VE TALAS SANAT GALERİSİ AÇILDI

   Talas Şehit Aileleri ve Gaziler İrtibat Bürosu, Hayır Çarşısı, Engelli Araçları Bakım Onarım Ünitesi ve Talas Sanat Galerisi’nin açılışı yapıldı.
   Hayır Çarşısı’nın yanı sıra Şehit Aileleri ve Gaziler Koordinasyon Bürosu ile Engelli Araçları Bakım Onarım İrtibat Bürosu’nun yer aldığı binanın açılışında konuşan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, yardımda bulunmak isteyen çok sayıda hayırseverin kendilerine sürekli başvuruda bulunduğuna dikkat çekerek, “Biz de bu hayırseverlerin yardımlarını muhtaç ailelere ulaştırmak maksadıyla hayır çarşısını açtık. Burada ihtiyaç sahibi aileler, içerisinde kredi yüklü olan kartlarıyla gelecek ve isteği malzemeyi alıp gidecek. Talas’ta 40 şehit ailesi ve 20 gazimiz yaşıyor. Bunların her türlü istek ve taleplerini yerine getirmek amacıyla bir birim oluşturduk. Bu birimimiz de bu binada hizmet verecek” dedi.
     AK Parti Milletvekili Taner Yıldız da çok hayırlı bir işe imza atıldığını belirterek başta emeği geçenler olmak üzere Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a teşekkür etti.
   Törende konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki de hayırda yarışan bir millet olduklarının altını çizerek, “Kayseri hayırseverlikte şampiyon il. Mevlana’nın oğlu Bahaaddin Veled, Kayseri için ‘cömertlikte eşi menendi olmayan Kayseri halkına Allah bereket versin, rahmetini yağdırsın’ diye dua etmiş. Çok şükür o gün başlayan bu gelenek bugün de devam ediyor. Şehirdeki tüm okulların, hastanelerin, camilerin, sağlık ocaklarının üstünde hep hayırseverlerin ismini görürsünüz. Belediyelerimiz de hayırseverlerimizin yaptıklarının adeta arkasını topluyor ve hayırda yarışıyor. Onlar da şampiyon şehrin şampiyon belediyeleri.” diye konuştu.
   Törende son konuşmayı yapan Vali Şehmus Günaydın da bu milletin dünyada ihtiyaç sahibi neresi varsa oraya koştuğunu ifade ederek, “Millet olarak hayırda yarışıyoruz. Allah bu millete zeval vermesin, dünyanın birçok yerindeki yardıma muhtaç insanların ihtiyaçlarını bizim insanımız karşılıyor” dedi.
   Konuşmaların ardından hayır çarşısına katkı sağlayan hayırseverlere teşekkür plaketleri verildi ve kurdele kesilerek hayır çarşısı hizmete açıldı.
   Talas Belediyesi tarafından düzenlenen günün ikinci töreninde ise Tol Kilise’nin restorasyonu ile oluşturulan Talas Sanat Galerisi’nin açılışı yapıldı. Yaklaşık bin 500 yıllık yapının restore ettirilerek sanat galerisine dönüştürüldüğü mekanda ‘Köklerin Rengi Türk Sanatları Sergisi’ de ziyarete açıldı.
   Burada konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç restore ettirilen yapıların içerisinde bir nefes olduğunda anlam kazandığına dikkat çekerek, “Mustafa Yalçın, tecrübesini konuşturuyor. Kayserimiz tabii ki bir açık hava müzesidir ama bunun en yoğun olduğu yerlerimizden birisi de Talasımızdır. Talasımıza hizmet eden Mustafa Yalçın Başkanımız da Talası adeta taçlandırıyor. Eğitimin, kültürün, sanatın merkezi ve en önemlisi de gönül belediyeciliğinin merkezi konumuna getiriyor. Tekrar teşekkür ediyorum”
    Programda daha sonra sergide eseri bulunan sanatçılara plaketleri verildi.
    Ebru sanatçıları Hikmet Barutçugil ve Sema Balkaya Öksüz, Cam sanatçısı Yasemin Aslan Bakiri, Cilt sanatçısı Melike Kazaz ve Mozaik sanatçısı Meyçem Ezengin, törene katılan protokolünden elinden plaketlerini aldı. Protokol ve sanatçıların katılımıyla kurdele kesiminin ardından sergi gezildi.
   Haber Merkezi
Bu haber 488 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR