Bugun...

TALAS’IN ‘HİZMET SEFERBERLİĞİ7 SOSUN MAHALLESİNDE
Tarih: 20-09-2019 10:34:00 + -TALAS’IN ‘HİZMET SEFERBERLİĞİ7 SOSUN MAHALLESİNDE

   Talas Belediyesi’nin hizmet seferberliği bu kez Sosun Mahallesi’ndeydi. Başkan Mustafa Yalçın startverdikleri çalışmalarla ilgili; “Sosun’un ilk etapta acil çözüm bekleyen tüm sorunları ortadan kalkmış olacak” dedi.
   Belediye Mahallemizde Projesi kapsamında yürütülen çalışmaların Sosun ayağını başlatmak amacıyla bir tören düzenlendi.
   Sosun Mahalle Muhtarı Fatih Boyraz, yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Başkan Yalçın’a teşekkür etti.
   Köyün en yaşlılarından 85 yaşındaki emekli imam Kamil Demirezen de, “Allah razı olsun, hizmeti ayağımıza getirdiniz. Burada ne yaparsanız sizinle öbür tarafa gidecek ve teraziye konacak. Hepinize hoş geldiniz diyor, köyümüze yaptıklarınızdan dolayı tekrar teşekkür ediyorum” dedi.
   Daha sonra kürsüye gelen Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın da, hayatı kolaylaştıracak işler yaptıklarına vurgu yaparak, “Seçim bitti geçim başladı. Siz seçimlerde bize yüksek oranda oy vererek itibar ettiniz. Biz de şimdi hizmet üreterek size karşılığını vermek istiyoruz. Burada başlattığımız program ile 3 gün içerisinde tamamlanabilecek eksik gedikleri yerine getiriyoruz. Yatırım gerektirecek olan işler varsa onları da yatırım programına dahil ediyoruz. Talas Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi, KASKİ ve KCETAŞ olarak buradayız ve herkes kendi görev sahasında bulunan işleri yerine getiriyor. Burada ayrıca köyümüzü de tanımış oluyoruz. Böylece geleceğe dönük planlarımızı da yapıyoruz.” diye konuştu.
   Konuşmaların ardından Başkan Yalçın ve mahallenin ileri gelenleri hep birlikte çalışmaların startını verdi. Startla birlikte mahalle içerisine dağılan iş makineleri gün boyu çalışma yaparak eksikleri giderdi.
   Başkan Yalçın, Sosun Mahallesi programı kapsamında ayrıca 120 yıllık bir camide incelemelerde bulundu. Yıkılmak üzere olan caminin korumaya değer konumdaki minber minaresinin mevcut kullanılan caminin yanına taşınması talimatı veren Başkan Yalçın, metruk vaziyetteki caminin tehlike arz eden halinin de ortadan kaldırılacağını söyledi.
   Haber Merkezi
Bu haber 316 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR