Bugun...
TALAS BELEDİYESİ’NDE CEMİL BABA ANILDI
Tarih: 07-11-2018 13:17:00 + -TALAS BELEDİYESİ’NDE CEMİL BABA ANILDI

    Cemil Baba olarak bilinen merhum Cemal Kazan, vefatının 36. yıldönümünde Harman Camii’nde belediye tarafından düzenlenen mevlidi şerif ile anıldı.
   Halk arasında Mavi Boncuklu Cemil Baba olarak ta anılan Cemal Kazan için Talas Belediyesince Harman Mahallesindeki Harman Camii’nde öğle namazı öncesi mevlidi şerif okutuldu. Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu’nun da katıldığı anma programında kaside, naat ve Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Cemil Baba için dualar edildi.
   İlçe Müftüsü Esat Yapıcı, merhum Cemil Baba’nın geride kalanlara iki önemli bir eser bıraktığını belirterek, “Bunların biri dünya malına meyil etmemek, diğeri de gönül kırmamak” dedi.
   Namazın ardından Harman Meydanı’nda belediye tarafından vatandaşlara tatlı ikram edildi.
   Daha sonra Başkan Palancıoğlu ve beraberindekiler yine Harman Meydanında yer alan Cemil Baba’nın yaşadığı tek göz evine geçti.
   Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Cemil Baba’nın önemli bir şahsiyet olduğunu ifade ederek, “Cemil Baba buradaki bir göz odada hayatını geçirmiş. Buranın bakımlarını yaptık. Hepsinden önemlisi buradaki Harman Camii’nde namazlarını kılmış, dualar etmiş. Biz de aynı şekilde namazımızı kılıp kendisine dua ettik. Harman Meydanını da yenilemiştik. Yaşasaydı herhalde burayı severdi” diye konuştu.
   Başkan Palancıoğlu, Cemil Baba ile bir hatırasını anlatarak, “Biz çocukluğumuzda kendisi dükkânımızın önünden geçerken babam bana koşup eline öpmemi ve böylelikle kendisinin boncuk veya yüzük vereceğini söylerdi. Tek başına yaşayan, dünyaya tamah etmeyen, israftan kaçınan çok nezih bir hayatı olan bir büyüğümüzdü. Arkasında kimsesi kalmadı ama bugün gördük ki kendisine dua eden bir toplum bıraktı. Bizim de yapmamız gereken onu en iyi şekilde örnek alabilmek. Her yıl etkinliklerle anmamız ve gelecek nesillerimize anlatmamız gerekir. Mekânı cennet olsun.” ifadelerini kullandı.
   Haber Merkezi
Bu haber 240 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR