Bugun...
TABİP KAPSAMINDA HAVA ARAÇLARINI KENDİLERİ GELİŞTİRİYOR
Tarih: 01-08-2019 10:16:00 + -TABİP KAPSAMINDA HAVA ARAÇLARINI KENDİLERİ GELİŞTİRİYOR

    9 ülkeden 14 kişi, Türkiye Akademik ve Bilimsel İşbirliği Projesi (TABİP) kapsamında Kayseri'ye gelerek hava araçlarında kendini geliştirme fırsatı buluyor.  
    Erciyes Üniversitesi'nin (ERÜ) Talas Akçakaya Model Uçak Sahasında yapılan eğitimlerle hava araçlarında kendilerini geliştirme fırsatı bulan yabancı misafirler, ayrıca uygulama çalışma imkânı da buluyor. Türkiye'nin teknoloji ve savunma sanayinde ne kadar geliştiğini ve gelişmekte olduğunu tüm dünyaya aktarmak için böyle bir proje uyguladıklarının altını çizen Türkiye Akademik ve Bilimsel İşbirliği Projesi’nde (TABİP) Çalışan Furkan Koca; öğrencilerin ilerleyen dönemlerde Türkiye'ye gelerek ülkenin bu alandaki gelişimine katkı sağlayacaklarına inandıklarını belirtti.
   Eğitim almak için İngiltere'den gelen John Bull da hava araçlarının uçuş dinamiklerini görmek için Kayseri'de bulunduklarını ifade etti. İlerleyen dönemde Teknofest'e katılmak gibi hayalinin olduğunu vurgulayan Bull; “Daha önce bir Quadcopter yaptım, helikopter gibi 4 motorlu. Türkiye’de pilotluk eğitimimi geliştirme fırsatı buldum. İleride de Teknofest’e katılarak kendimi, ülkemi ve TABİP’i temsil edeceğim. 2 gündür Kayseri’deyiz ve bir hava aracı yapma konusunda dersler alıyoruz. Aynı zamanda pratik uygulamalar da yapıyoruz. Şuanda burada olmamızın nedeni test ettiğimiz hava araçlarının uçuş dinamiklerini görmek" şeklinde konuştu.
   İHA                                         
Bu haber 141 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR