Bugun...
SP'Li ARIKAN iLE ÖZÇELiK'TEN FATiH ERBAKAN'A SERT TEPKi!
Tarih: 15-04-2019 10:19:00 + -SP'Li ARIKAN iLE ÖZÇELiK'TEN FATiH ERBAKAN'A SERT TEPKi!

            " EMANETE İHANET ETTİNİZ"!

  

   KAYSERİ’DEN FATİH ERBAKAN’A SERT TEPKİ
   *** Saadet Partisi genel başkanlarından Necmettin Erbakan’ın oğlu ve Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ın babasının eski lideri olduğu Saadet Partisi’ne, Genel Merkez binasının kirasının ödenmemesi nedeniyle haciz işlemi başlatmasına Kayseri'den Saadet Partisi eski İl Başkanları Mahmut Arıkan ile Haşim Özçelik'ten sert tepki geldi. Her iki İl Başkanı da Fatih Erdoğan'a sert sözler sarf ederek,"Emanete ihanet ettiniz" ifadelerinde bulundu.
 
   “MALLAR BENİM DEĞİL ÜMMETİN MALI DEMİŞTİNİZ”

    *** Eski İl Başkanı Mahmut Arıkan, 2011’de Yahyalı’ya Merhum Hacı Hasan Efendi’nin kabrini ziyarete giderken, “Fatih Bey Erbakan Hocamızdan miras olarak size kalan gayrimenkuller ile ilgili ne düşünüyorsunuz dediğimde, bu ne biçim soru mallar benim değil ümmetin malı demiştiniz. Bugüne kadar yapılan yanlıştan geri döneceğinizi ümit ederek hakkınızda hiçbir menfi açıklamada bulunmamıştım. Ama bugün ümmetin malının, ümmetin menfaatine kullanılmasına mani oldunuz ve emanete ihanet ettiniz” dedi.      
   Saadet Partisi genel merkez binasına Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan’ın şikâyetiyle haciz işlemi yapıldı. Saadet Partisinin ek süre talebinin reddedilmesi sonrası haciz işlemleri kapsamında icra memurları Saadet Partisi Genel Merkez binasına geldi. Bina boşaltılmaya başlandı. Saadet Partisi, pazar gününe kadar süre istemelerine rağmen tahliye işlemlerinin başlatılmasına tepki gösterdi. Saadet Partisinin Genel Merkez binası, gayrimenkulleri, banka hesapları, Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun makam otomobilinin de aralarında olduğu araçlar Fatih Erbakan ve Necmettin Erbakan’ın damadı Mehmet Altınöz’ün yüzde 80 hissedarı olduğu ETAŞ şirketine ait. Erbakan ve Altınöz, partinin Genel Merkez binasının kirasının ödenmemesi nedeniyle Ekim 2017’de haciz işlemi başlattı. Saadet Partisi ise binaların ve gayrimenkullerin partiye ait olduğunu ifade etti. Haciz işlemleri Kasım 2018’de yeniden başladı. Eski Başbakan ve Saadet Partisinin temsilcisi olduğu Milli Görüş geleneğinin eski lideri Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan, Kasım 2018’de Yeniden Refah Partisini kurmuştu. İşte tüm bu gelişmelerin ardından partilerine hacız işlemi gerçekleştiren Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'a tepkilerde gelmeye başladı. Kayseri'den Saadet Partisi eski İl Başkanları Mahmut Arıkan ile Haşim Özçelik, Sosyal medya hesaplarından birer açıklama yaparak Fatih Erbakan'a sert tepki gösterdiler. Eski İl Başkanları Fatih Erbakan'a "Emanete ihanet ettiniz ifadelerinde bulundular.
   Eski İl Başkanı Mahmut Arıkan,2011’de Yahyalı’ya Merhum Hacı Hasan Efendinin kabrini ziyarete giderken, Fatih Bey Erbakan Hocamızdan miras olarak size kalan gayrimenkuller ile ilgili ne düşünüyorsunuz dediğimde, bu ne biçim soru mallar benim değil ümmetin malı demiştiniz. Bugüne kadar yapılan yanlıştan geri döneceğinizi ümit ederek hakkınızda hiçbir menfi açıklamada bulunmamıştım. Ama bugün ümmetin malının, ümmetin menfaatine kullanılmasına mani oldunuz ve emanete ihanet ettiniz dedi.
   Saadet Partisi eski İl başkanlarından Haşim Özçelik ise tepkisini şu şekilde dile getirdi." GİK toplantısında öğrenmiştik Erbakan Vakfının kurulduğunu. Şevket Kazan Bey bu hareketin yanlış olduğunu ve sonunun partileşmeye gideceğini söylediğinde Fatih Erbakan “Asla parti kurmak gibi bir fikrimiz Yok” derken ne kadar da samimiyetsiz ve içten pazarlıklı davranmışsın. Yazıklar olsun sana. O binayı alırsın ama ruhsuz beton duvarlar hep senin üstüne üstüne gelecek. Umarım çıldırmadan önce tövbe etmek nasip olur sana” ifadelerini kullandı.
   Haber: Mehmet Yılmaz
Bu haber 506 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR