Bugun...
SP GENEL BAŞKANI TEMEL KARAMOLLAOĞLU;
Tarih: 09-02-2019 10:10:00 + -SP GENEL BAŞKANI TEMEL KARAMOLLAOĞLU;

            “DOST ACI SÖYLER, YALAKALAR ACI SÖYLEMEZ”

   Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu İl Başkanlığı tarafından düzenlenen aday tanıtım toplantısı katılmak üzere Kayseri’ye geldi. Aday tanıtım programı öncesi partisinin İncesu İlçe seçim irtibat bürosunun açılışına katılan Karamollaoğlu Ak Partiyi eleştirdi. SP Genel başkanı; “Bir sözümüz var tekrar ediyoruz. Dost acı söyler yalakalar acı söylemez. 20 sene önce koptunuz gittiniz. Yanlış bir yola girdiniz” dedi.
     Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu İncesu İlçe seçim irtibat bürosunun açılışından sonra parti önünde toplanan kalabalığa konuştu. Milli Görüş Belediyeciliği üzerinden mevcut iktidarın yoldan çıktığını ifade eden Karamollaoğlu, “Biz güzel hizmetleri hiçbir zaman göz ardı etmeyiz. Hatırlarız, amma yanlışlıkları da söylemekten dile getirmekten çekinmeyiz. Yanlışları dile getirmek biri ile olan münasebetleri bozma, ona karşı düşmanca hisler beslemek manasına gelmez. Bir sözümüz var tekrar ediyoruz. Dost acı söyler yalakalar acı söylemez. Bunu herkes bilmeli. Biz diyoruz ki sizinle 40-50 yıldır arkadaşlık yaptık. Bir noktaya geldi 20 sene önce koptunuz gittiniz. Yanlış bir yola girdiniz. Çok ciddi hatalar yapıyorsunuz. Bu yaptığınız hatalar yaptığınız bazı hizmetleri de yok hükmünde kılıyor. Yaptığınız hatalar çok ciddi hatalar. Bir ülkede adalet zedelenirse o ülkede huzur kalmaz. Adalet mülkün temelidir. Siz adaleti kökünden sarstınız. 1990’ların sonu 2000’lerin başında bizden ayrıldığınız zaman adalete vurgu yapmak için partinizin adını Adalet ve Kalkınma partisi koydunuz. Şimdi sizinle ihtilaf içinde bulunanlar adalet arıyor sizden ve vermiyorsunuz bu adaleti. Yeri geldiği zaman zülm etmekten çekinmiyorsunuz. Bunu dile getirmek bizim vazifemiz. Hem size karşı kardeşlik vazifemiz hem bu vatana karşı en ciddi vazifemiz. Adalet olmadan devlet olmaz, adalet olmadan huzur olmaz. Efendim, çok badireli bir dönemden geçiyoruz. Beka sorunumuz var. Şuanda adaletle uğraşamayız. Mübarekler beka sorunu diye bir sorun var ise adaleti zedeler. Adalet olacak ki bu beka sorunundan kurtulacak ülke” diye konuştu.
   Temel Karamollaoğlu daha sonra seçim irtibat bürosunun açılışını gerçekleştirdi.
  Açılışa Saadet Partisi Genel Başkan Danışmanı Mehmet Karaman, Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, İl Başkanı Mahmut Arıkan, Saadet Partisi Talas Belediye Başkan adayı Harun Toprak ve çok sayıda partili katıldı.
   Karamollaoğlu akşam saatlerinde de Kadir Has Kongre Merkezi’nde belediye başkan adaylarını tanıttı.
 Haber Merkezi
Bu haber 238 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR