Bugun...
SİVASLI DERNEKLER PLATFORMUNDAN TAMER’E İSTİFA ÇAĞRISI
Tarih: 25-05-2018 10:38:00 + -SİVASLI DERNEKLER PLATFORMUNDAN TAMER’E İSTİFA ÇAĞRISI

            "BİZİM FETÖ ELEBAŞISI İLE FOTOĞRAFI BULUNAN ŞAHISLA İŞİMİZ OLMAZ"

   *** Kayseri Sivaslı Dernekler Platformu üyesi 20 dernek yöneticisi geçtiğimiz gün düzenlenen basın toplantısında bir araya gelerek AK Parti’nin listesinde yeniden 4.sıra milletvekili adayı olan İsmail Tamer'e sert tepki gösterip istifa çağrısında bulundu. Platform üyeleri, "İsmail Tamer'in Kayseri’ye ve Sivaslılara daha fazla zarar vermemek adına adaylıktan istifa etmesi en isabetli karar olacaktır."
   *** "Bizim FETÖ elebaşı ile aynı karede fotoğrafı bulunan İsmail Tamer ile hiç bir işimiz olmaz diyen Platform üyeleri, "Buradan AK parti yöneticilerini uyarıyoruz. İsmail Tamer'i ya listenizden çekin ya da istifa etsin" Bizim İsmail Tamer'i desteklediğimiz yönündeki açıklamaları da tamamen asılsızdır. Bizim adımızı kullanıp seçim çalışması yapmasını kınıyor ve protesto ediyoruz"
   Sivaslı Dernekler Platformu Başkanı Mehmet Birel, 20'ye yakın dernek yöneticisi ile bir araya gelerek, Ak Parti'den 4.sıra milletvekili adayı olan İsmail Tamer'e adaylıktan çekil çağrısı yaptı. Bizim Fetö elebaşısı ile fotoğrafı bulunan bir şahıslı işimiz olmaz diyen Birel şunları kaydetti."Bizler Kayseri’de Sivaslıları temsil ediyoruz. Bu temsilde iyi, güzel, doğru, edepli terbiyeli, kültürlü, saygılı, vefalı, kadirşinas, yardımsever, dürüst olabilme özelliklerini göstermek zorundayız. İyinin ve doğru olanın her zaman yanında kötünün ve yanlışında karşısında durabilmeliyiz. 24 Haziran erken seçimlerine ilişkin partilerin milletvekili aday listeleri açıklandı. Özellikle AK Parti Kayseri listesine bakıldığında listede kesinlikli olmaması gereken bir ismi gördük. Bu isim Kayseri kamuoyunda olduğu gibi biz Sivaslı hemşerimiz arasında da tepki ile karşılanmıştır. Dün Kayseri basınında “Sivaslı dernekler İsmail Tamer’e hayırlı olsuna gitti ve destekliyor” gibi bir algı oluşturulmaya çalışıldı. Sivaslı dernekler buradadır ve böyle bir destek de kesinlikle söz konusu değildir. Dün basında gördüğümüz kadarıyla kendisini destekleyen iki tane dernektir. Kayseri’de bazı görevlere gelmiş İsmail Tamer Sivaslıların tapusu elindeymiş gibi bir algı oluşturma peşinde. Kendini bilen hiçbir Sivaslı kendini ve derneklerini haksız hukuksuz olarak mahkeme kapısına düşürmüş birine Sivaslı diye oy vermez. Şöyle ki; Sivaslı hemşerilerine ihanet eden, yalan dolanla mahkeme kapılarına düşüren, başkan olduğu, sayesinde milletvekili olduğu Sivaslılar Federasyonuna kayyum atanan, 200 Sivaslıyı karşısına alan, 15.000 Toki kaydı yaptıktan sonra ne Toki’si diyerek fakir insanları mağdur eden, milletine ihanet etmiş Fetö ile boy boy resim çektirerek milletin vicdanının kanatan, milletin hassasiyetini ön planda tutun Cumhurbaşkanımıza yakışmayan bir profil çizerek hem onu hem partisini Kayseri’de yıpratan, bulunduğu makamı ülkenin ve milletin bekası için çalışması gerekirken kendi menfaatlerine ve millete efendi olmak için kullanan. Yukarıdakiler ışığında hesap sorulması gereken birisi nasıl ödüllendirilir?Milletin değerlerine bu kadar aykırı bir isim nasıl milletin önüne konur?Bu durumun AK Parti’den beklenmeyen bir hareket olduğunu değerlendiriyoruz. Bu makamı hak etmeyen birini kesinlikle istemiyor ve protesto ediyoruz.Kayseri kamuoyuna bakıldığında kamuoyunun da bizimle aynı istikamette düşündüğünü müşahede ediyoruz.Bizler noter görevi yapan değil, sorgulayan bir sevil toplum kuruluşuyuz.Bu nedenle de toplumun ve temsil ettiğimiz insanların hassasiyet ve şikâyetlerini dikkate almak ve kamuoyuna yansıtmak görevimizidir. Son olarak başta cumhurbaşkanımıza Kayseri’ye ve Sivaslılara daha fazla zarar vermemek adına adaylıktan istifa etmesi en isabetli karar olacaktır"

            Haber-Foto: Mehmet Yılmaz

 

 
Bu haber 1712 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR