Bugun...
SENİHA KILIÇASLAN AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ AÇILDI
Tarih: 13-03-2019 10:23:00 Güncelleme: 13-03-2019 10:45:00 + -SENİHA KILIÇASLAN AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ AÇILDI

   Hayırsever desteğiyle Melikgazi Belediyesi tarafından yıkılarak yeniden yaptırılan Hürriyet Mahallesi’ndeki Seniha Kılıçaslan Aile Sağlığı Merkezi törenle açıldı. Açılışta konuşan Vali Şehmus Günaydın, “Dünyanın birçok ülkesinde örnek gösterilen sağlık tesislerine sahibiz” dedi.  
   Hayırsever Seniha Kılıçarslan tarafından Melikgazi Belediyesi’nin destekleriyle yıkılarak yeniden yapılan Aydınlıkevler Aile Sağlığı Merkezi düzenlenen törenle açıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından törende bir konuşma yapan Vali Şehmus Günaydın, “Bundan 20-30 yıl önce yurtdışına çıktığımız zaman bir hastane örüp yurda döndüğümüzde gördüğümüz hastaneyi ballandıra ballandıra anlatıyorduk. Şimdi çok şükür ki, ülkemize gelen yabancılar ülkelerine döndüklerinde bizim hastanelerimizi örnek olarak gösteriyorlar. Bunlarda sağlıkta geldiğimiz noktayı çok net bir şekilde gösteriyor” dedi.
   Türkiye’nin her alanda olduğu gibi sağlık alanında da her geçen gün hızla büyüdüğünü, geliştiğini ve güzelleştiğini kaydeden İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli de, “Kayseri’de 97 aile sağlığı merkezinde 446 aile hekimi hizmet vermektedir. İlimiz genelinde yeni aile sağlığı merkezleri inşa ederken, eskiyen binaların yenilenme çalışmaları da devam etmektedir” şeklinde konuştu.
   Her yaş grubuna hizmet etmeyi adeta ibadet olarak bildiklerini kaydeden Melikgazi Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise, “Çevre sağlığını ve koruyucu hekimliği çok önemsiyoruz. Her yaş grubuna hizmet etmeyi adeta ibadet biliyoruz. Sağlıklı nesiller bizim önceliğimizdir. Hastalığın tedavisinin pahalı olduğunu ve devletimize de büyük bir yük oluşturduğunu da bir doktor olarak farkındayız. 1 semt polikliniğimiz, 9 tane aile sağlık merkezimiz, 4 adet 112 acil sağlık merkezine destek verdik” ifadelerini kullandı.
 AK Parti Milletvekili Taner Yıldız, "Bu tesis çok amaçlı. Hem sağlık hizmeti verecek, hem de kalifiyeli eleman olarak istihdama katkı sağlayacak. Sağlık hizmeti bu merkez ile daha da gelişecek ve büyüyecek" dedi.
   Melikgazi Belediyesinin ilçenin her yerinde olduğunu, çalışmaları ve yatırımları ile örnek gösterildiğini ifade eden Ak Parti Milletvekili Mustafa Elitaş, şehrin geleceğe hazırlanması için yapılması gereken projelerin Kayseri belediyelerince tek tek hayata geçirildiğini ve birçok Anadolu şehri küçülürken Kayseri'nin, büyümeye, gelişmeye, adından her alanda söz ettirmeye devam ettirdiğini söyledi.

 

Konuşmaların ardından kesilen kurdeleyle beraber aile sağlığı merkezinin açılışı yapıldı. 
   Açılış esnasında vatandaşlara ve katılımcılara Melikgazi Belediyesinin ikramı olan çay, salep ve lokma tatlısı servisi yapıldı. Mahalle muhtarının plaket takdim ettiği törende Aile Sağlık Merkezi çalışanları ile hep birlikte hatıra fotoğrafı ve selfi çektirdiler.
   Haber Merkezi

                                        HABER VİDEOSU

Bu haber 218 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR