Bugun...
ŞEKER’DE SULAMA VE BAYRAM AVANSI ÖDENDİ
Tarih: 30-07-2020 12:50:00 + -ŞEKER’DE SULAMA VE BAYRAM AVANSI ÖDENDİ

            BAŞKAN PALANCIOĞLU KAYSERİ ŞEKER’İ ZİYARET ETTİ

   Kayseri Şeker, bayram öncesi çiftçiye toplam 6 il, 21 bölge ve 421 köyde ekim yapan 14 bin 864 çiftçiye 68 milyon liralık sulama ve bayram avansı ödedi. Diğer yandan Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu da, Kayseri Şeker Fabrikası’nı ziyaret etti.
  Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, 3 fabrikanın ekim sahasında bulunan Kayseri, Yozgat, Sivas, Nevşehir, Tokat ve Amasya illerinde sözleşmeli pancar ekimi yapan 14 bin 864 çiftçiye bugüne kadar ayni ve nakdi olarak 333 milyon 478 bin 976 lira ödeme yaptıklarını belirtti. Başkan Akay; “Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi çiftçimize; 53 milyon 309 bin 106 lirası Sulama, 14 milyon 779 bin 970 lirası Bayram Avansı olmak üzere, toplamda 68 milyon 89 bin 76 lira ve genel toplamda ise 333 milyon lirayı aşan avans ödemelerimiz ile ekonomide hareketliliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, önemli bir nakit akışını sağlamaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.
   Diğer yandan Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, da Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay’ı ziyaret ederek, tarımsal ve güncel konular ile Kayseri’ye faydalı projelere ilişkin görüş alışverişinde bulundular.
   Şeker Göl Tesislerinde gerçekleşen ziyarette Başkan Akay, Başkan Palancıoğlu’na bilgiler verdi. Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Kayseri Şeker’in sadece Kayseri’nin değil artık tüm Türkiye’nin bir değeri haline geldiğini söyledi. Palancıoğlu, Başkan Akay ve yönetiminin gerçekleştirdiği başarılı çalışmaların neticesinde, Kayseri Şeker’in her geçen gün çok daha iyi bir konuma geldiğini belirtti.
   Haber merkezi
Bu haber 254 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR