Bugun...
ŞEKER, 2017-2018 KAMPANYA DÖNEMİNDE 107 GÜN ÇALIŞTI
Tarih: 12-01-2018 10:18:00 + -ŞEKER, 2017-2018 KAMPANYA DÖNEMİNDE 107 GÜN ÇALIŞTI

   Şeker Fabrikası 2017-2018 Kampanya döneminde 107 gün çalışarak yeni bir rekora daha imza attı.
   Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri ve Boğazlıyan Şeker Fabrikalarında bu kampanya döneminde toplam 2 Milyon 835 bin ton şeker pancarı işlenerek 400 bin ton şeker, 650 bin ton yaş küspe, 16.463 ton kuru küspe,120 bin ton melas üretimi gerçekleştirildiğini ve aynı zamanda istihdam seferberliğinde İl Birincisi olan Kayseri Şeker’in 2017-2018 kampanya döneminin rekorlar yılı olarak ilan edildiğini belirtti.
  Şeker Fabrikası’nın 63. kampanya dönemi içerisinde çalışıp izne çıkacak olan çalışanlara hitaben konuşan Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay; “107 gün süren bir kampanyayı daha hayırlısı ile sonuçlandırmayı nasip ettiği vebize böyle bir mutluluğu yaşattığı için Cenab-ı Allaha şükrediyorum. Fabrikalarımızda işlerin daha başarılı bir şekilde yürümesi, şirketin gücünün en doğru şekilde değerlendirilmesi için, elinden gelen bütün gayreti gösteren samimiyetle işe sahip çıkan herkese şükranlarımı sunuyor ve teşekkür ediyorum ellerinize sağlık Allah razı olsun” dedi.
   Başkan Akay sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu sene işlenen pancarla elde edilen randıman ve verim en yüksek seviyede gerçekleşti. Bunda sizin dikkatinizin, gayretinizin, işi sahiplenmenizin yanı sıra çiftçimizin bu randevu sistemine uymak istemesi ve buna sahiplenmesinin de elbette çok büyük katkısı var. Bu sayede bu başarılar sağlandı. Biz bunu hep beraber başardık. Ama Türkiye’deki Şeker Fabrikalarının daha hiçbir tanesi ne fiyat belirledi ne de ödeme zamanını belirledi. Bunu aslında biz yaparken tabi kendi çiftçimizin hakkını korumak daha alın teri kurumadan hakkını ödemek için yapıyoruz ama aynı zamanda Türkiye’deki diğer fabrikalarda örnek olsunlar diğer çiftçilerde bundan bir an önce faydalansın diye de yapıyoruz.”
   Haber Merkezi
Bu haber 210 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR