Bugun...
ŞEHRİMİZİN VE KALBİMİZİN BİR PARÇASISINIZ"
Tarih: 18-05-2015 10:52:00 + -


Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Engelliler Haftası münasebetiyle düzenlenen yemekte, Kayseri'deki engelliler ve aileleriyle bir araya geldi.

ŞEHRİMİZİN VE KALBİMİZİN BİR PARÇASISINIZ

           Kadir Has Kongre Merkezi'nde düzenlenen yemekte konuşan Başkan Çelik, şehirdeki tüm insanların belediye başkanına emanet olduğuna dikkat çekerek, "Emanetinde olan insanların kısa, orta ve uzun vadedeki ihtiyaçlarını gidermek için proje geliştirir, hizmet üretir, yatırımlar yapar" dedi. Toplum içinde ayrıcalıklı konuma sahip olun gruplar olduğuna vurgu yapan Başkan Çelik, bunların başında da engelliler geldiğini kaydederek, "Toplum içinde yaşlılar, çocuklar, kadınlar vs. gibi kendine has hizmet alanları olan kitleler bulunmakla beraber, öyle bir grup var ki, içlerinde en özel olanlarıdır ve onlar için mutlaka pozitif ayrımcılık yapılmalıdır. Bunlar da hiç şüphesiz engelli kardeşlerimizdir. Hem günübirlik hizmetlerimizde hem de geleceğe yönelik projelerimizde engelli kardeşlerimiz, hep planın bir parçası olmuştur. Aylık düzenli toplantılarla onların görüş ve önerilerini alıyoruz. Engellilerin, bir yandan diğer vatandaşlarımızdan geri kalmamaları için çalışmalar yaparken, bir yandan da onları ayrıcalıklı kılacak tesisler kurmaya çalışıyoruz. Bunların başında Engelli Yaşam Merkezi geliyor. Mekân tasarımından iç donanımına kadar her şeyiyle engelli bireylerin kullanımına yönelik olarak hazırlanacak bu tesisle ilgili proje çalışmalarımız sürüyor. Avrupa'da ve Amerika'da benzer tesislerde incelemeler yaptık. Onlardan çok daha mükemmelini şehrimize kazandıracağız" diye konuştu.
         Öte yandan Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında Büyükşehir Belediyesi ve Nuh Naci Yazgan Üniversitesi işbirliğinde bir panel düzenlendi. Kadir Has Kongre Merkezi Erciyes Toplantı Salonu'nda gerçekleşen 'Engelli ve Sağlık' panelinde, NNY Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi öğretim üyeleri tarafından konuya ilişkin bilgi paylaşımı yapıldı.
Bu haber 2401 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAŞAM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR