Bugun...
ŞEHİR HASTANESİ’NİN AMELİYATA HAZIRLIK ODASI İSTİFÇİLERİ ANDIRIYOR
Tarih: 14-03-2019 10:42:00 + -	ŞEHİR HASTANESİ’NİN AMELİYATA HAZIRLIK ODASI İSTİFÇİLERİ ANDIRIYOR

      Kayseri Şehir Hastanesi’nde ameliyat öncesi hazırlık yapılan oda, adeta istifçileri andırıyor. Odada bir askılığın bulunmaması, hastalara ait eşyaların gelişi güzel koltukların üzerine bırakılması modern hastaneye yakışıyor mu yorumuna neden oluyor.
   Geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılan ve aylarca reklamı yapılan Kayseri Şehir Hastanesi’nde sorunların ardı arkası kesilmiyor.  Hastanede yatan hastaların dışında ameliyat olacak hastalar için düzenlenmiş ameliyat öncesi hazırlık odası birçok hastayı olduğu gibi hasta yakınlarının da tepkisini çekiyor. Özellikle odanın küçük olması ve birçok hastanın da yardım için refakatçi ile odaya girmesi odayı iyice havasız bırakıyor.
   Hasta yanında gelen refakatçiler; “Bu kadar büyük bir hastane de ameliyata hazırlanmak için verilen bu oda havasızlıktan sağlam adamı bile hasta ediyor. Hastalar genelde yaşlı oldukları için refakatçiler ile birlikte odaya girmek zorunda kalıyor. Oda da sadece birkaç tane sandalye koltuk var. Hem yer küçük hem de havasız. Hasta zaten ameliyata gireceği için panik halinde. O sebeple hastalar odanın farkında değil. Bu durum böyle bir modern hastaneye hiç yakışmıyor. Burası adeta istifçilerin evine benziyor. Biz yetkililere sesimizi duyurmak, orada ameliyata girecek hastaların sıkıntılarını dile getirmek için odayı fotoğrafladık. Fotoğrafta görüldüğü gibi oda sanki bir istifçi evine ait gibi görünüyor. Hastalar özel eşyalarını, giysilerini gelişi güzel koltukların sandalyelerin üzerine bırakıyor. Biz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın aylarca reklamını yaptığı ve görkemli bir şekilde açılışını gerçekleştirdiği Kayseri Şehir Hastanesi’nin bu durumuna çok üzüldük. O görüntüler sanki bizi 90'lı yıllara götürdü. Dolayısıyla bu manzaraların bir daha yaşanmaması için hastane yetkililerin konuya duyarlı olmasını istiyoruz. Ameliyata girecek olan hastalara biraz olsun moral verilmesini bekliyoruz. Aksi taktirde hastane modernlikle değil istifçilikle anılacak” dediler.
   Haber Merkezi

                                  
Bu haber 232 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR