Bugun...
SANAYİ ODASI MACARİSTAN’A İŞ SEYAHATİ DÜZENLEDİ
Tarih: 13-02-2018 10:23:00 + -SANAYİ ODASI MACARİSTAN’A İŞ SEYAHATİ DÜZENLEDİ

   Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci Başkanlığında, KAYSO üyelerinden oluşan 17 kişilik heyet çeşitli ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere 8-11 Şubat tarihleri arasında Macaristan’a iş seyahati düzenledi.
   Macaristan Ankara Büyükelçiliği işbirliğinde gerçekleştirilen ziyaret kapsamında KAYSO heyeti ilk olarak Macaristan Dışişleri Bakanlığını ziyaret ederek Bakan temsilcisi Boros Emese ile bir araya geldi. Daha sonra Macaristan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Andras Rev'i ziyaret eden heyet, Macar işadamları ile ikili görüşme yapma imkânı buldu.
   Macaristan Dışişleri Bakan Yardımcısı Levente Magyar'ı da makamında ziyaret eden KAYSO heyeti, Türk-Macar ekonomik iş birliğini ve yatırım imkânlarını değerlendirme fırsatı buldu. T.C. Budapeşte Büyükelçisi Ahmet Akif Oktay’ı ziyaret eden heyet göreve yeni atanan Budapeşte Büyükelçisi Ahmet Akif Oktay’a ve Ticaret Ateşesi Başak Araslı Akyol’a hayırlı olsun dileklerini iletti.
   Seyahatin ikinci günüde Miskolc şehrine geçen Kayserili işadamları, sırası ile Borsod Abauj Zeplen Bölgesi Hükümet Temsilcisi Vali Demetler Ervin'i, kardeş şehir Miskolc Belediye Başkan Yardımcısı Peliegler Peter'i ve Borsod Abauj Zeplen Bölgesi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bihall Tamas’ı ziyaret etti.
   Son olarak Milskoc OSB'de incelemelerde bulunan işadamları heyeti arsa fiyatları, yatırımlar, destekler ve teşvikler hakkında bilgi alırken, KAYSO üyesi Ravaber şirketinin Macaristan'daki yatırımını yerinde inceleyerek, Harun Hasyüncü'ye hayırlı olsun dileklerini iletti.
   Seyahati değerlendiren KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, “Üyelerimizden oluşan 17 kişilik heyetle Macaristan’a bir seyahat düzenledik. Çok verimli görüşmeler yaptık. İki ülke arasındaki siyasi ve kültürel ilişkiler iyi durumda. Son dönemde atılan adımlar sayesinde ekonomik anlamda da iki ülke birbirine yakınlaşmış durumda. Ticaret hacmimiz sürekli artıyor. Kayserili işadamları olarak bu olumlu gelişmelere bizde katkı sağlamak istedik. Güçlü bir ekiple önemli görüşmeler gerçekleştirdik. Kendilerini Kayseri’ye davet ettik. Görüşmeler arttıkça, iş imkanlarının da artacağına inanıyorum” dedi.
   Haber Merkezi
Bu haber 303 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR