Bugun...
SAĞLIK MÜDÜRÜ BENLİ, KAYSO MECLİS TOPLANTISINDA KONUŞTU;
Tarih: 30-07-2020 12:59:00 + -SAĞLIK MÜDÜRÜ BENLİ, KAYSO MECLİS TOPLANTISINDA KONUŞTU;

             “SON İKİ HAFTADA VAKA SAYILARINDA ARTIŞ OLDU”

   Sanayi Odası Temmuz ayı olağan meclis toplantısı telekonferans sistemi üzerinden yapıldı. Toplantıya katılan İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Kayseri’de vaka artışları yaşandığına dikkat çekti. Benli;  “Yaklaşık 5 ay boyunda korana ile mücadelede başarılı olduk ama son iki haftada şehrimizde vaka artışları yaşanıyor. Tüm kurum ve kuruluşlarımızda, sosyal hayatımızda maksimum önlemleri almalıyız” dedi.
   Toplantının açılış konuşmasını yapan Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, salgın riskinin devam ettiğine dikkat çekti. Başkan Büyüksimitci, “Sağlık Bakanımızın da açıkladığı gibi şehrimizde vaka sayısında bir takım artışlar yaşanmaktadır. Bu artışlar dikkate alınarak hem mesai saatleri içinde firmalarımızda hem de işe geliş gidişlerde, toplu taşıma araçlarında, sosyal mesafe, maske ve kişisel temizlik gibi ana tedbirlere özenle uymalıyız. Bildiğim kadarıyla İl Sağlık Müdürlüğümüz izolasyonda olması gerekenlerin ev dışına çıkmaları durumunda 3 bin 150 TL ceza da yazmaya başladı” dedi.
  Normalleşme adımlarının ekonomiye yansımalarının olumlu yönde devam ettiğine dikkat çeken Başkan Büyüksimitci şunları söyledi; “Koronavirüs salgınının etkisiyle Nisan ayında 61,6 seviyesine gerileyen kapasite kullanımı, Mayıs’ta başladığı yükselişini 3 aydır sürdürüyor. İmalat sanayi genelinde kapasite kullanım oranı, Temmuz’da bir önceki aya göre 4,7 puan artarak yüzde 70,7 seviyesinde gerçekleşti. Türkiye genelinde konut satışları 2020 Haziran ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 209,7 artarak 190 bine ulaştı”
   İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli de, Kayseri’de vaka artışları yaşandığına dikkat çekerek, “Yaklaşık 5 ay boyunda korana ile mücadelede başarılı olduk ama son iki haftada şehrimizde vaka artışları yaşanıyor. Tüm kurum ve kuruluşlarımızda, sosyal hayatımızda maksimum önlemleri almalıyız” dedi. Düğünlerde ve asker uğurlamalarında kabul edilemez görüntülere şahit olduklarını anlatan Benli, maske, mesafe ve sosyal mesafeye mutlaka dikkat edilmesi gerektiğini, özellikle servislerde, yemekhanelerde ve çay ocaklarında kurallara kesinlikle dikkat edilmesi veya çay ikramlarının iptal edilmesi gerektiğini söyledi. Salgın sürecinde kendilerine yardımcı olan sanayicilere teşekkür eden Benli, “Doğru kararlar alarak ve kurallara azami derecede dikkat ederek bu süreci en az hasarla atlatmak istiyoruz. Bunu da el birliği ile yapacağız. Kurban Bayramında özellikle dikkatli olmalıyız. Bu süreçte bize destek olan sanayicilerimize ve tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
   Haber Merkezi
Bu haber 404 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR