Bugun...
SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ YATAK DAĞITIMINI HACILAR’DA GEÇEKLEŞTİRDİ
Tarih: 26-02-2020 10:07:00 Güncelleme: 26-02-2020 10:32:00 + -SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ YATAK DAĞITIMINI HACILAR’DA GEÇEKLEŞTİRDİ

     İl Sağlık Müdürlüğü, yatalak hastalara dağıtılan motorlu kumandalı hasta karyolası ve havalı yataklar hizmetine devam ediyor.
     İl Sağlık Müdürlüğünden hayata dokunan bir hizmet olarak gerçekleştirilen ortopedik motorlu yatak dağıtımı, bu hafta itibarıyla Kayseri’nin güzide ilçelerinden Hacılar ilçesinde gerçekleştirildi. İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Mustafa Karaağaç motorlu ortopedik hasta yatağı, havalı yatak ve karyola teslim edilen vatandaşları evlerinde ziyaret ettiklerini ifade ederek,  “Kayseri Sağlık Müdürlüğü olarak Kayserimize hizmet vermekte olan evde sağlık hizmetleri birimimiz 17 hekim, 47 sağlık personeli ve 20 aktif ekiple olarak hizmet vermekteyiz" dedi.
   Uzm. Dr. Mustafa Karaağaç, "İlimizde 2010 yılından 2019 yılına kadar vermiş olduğunuz evde sağlık hizmetleri kapsamında yaklaşık olarak 29700 hastamız hizmet almıştır. 2019 yılında 7800 hastamız evde sağlık hizmetlerine müracaat etmiş ve bu hastalarımıza 36800 kere evlerinde çeşitli sağlık hizmeti sunmuş bulunmaktayız" diye konuştu ve şu bilgileri verdi: "Vermiş olduğumuz bu hizmetler kapsamında hastaların yatmasına bağlı olarak oluşan yatak yara bakımları, sonda değişimleri, beslenme takviyeleri, mama takviyeleri, enjeksiyon pansuman işlemleri yapılmıştır. Sağlık Müdürlüğü olarak ilimizde şu ana kadar 302 hastamıza karyola hizmeti sunmakta olup, ilerleyen dönemde karyola hizmetlerini artırarak devam edeceğiz. Bu gün Hacılar ilçemizde tespit etmiş olduğumuz 14 tane yatalak hastamızdan biri olan Hasan Doğan isimli hastamızın karyola hizmetini ayaklarına getirdik. Bu hizmet ile hastamızda yatak yarası açılması, akciğer enfeksiyonu gerçekleşmesinin önüne geçmeyi hedeflemekteyiz. Sağlık Bakanlığımızın bizlere vermiş olduğu yetkileri halkımız nazarında güzel bir biçimde kullanarak halkımıza daha efektif daha güzel bir sağlık hizmeti sunmayı hedeflemekteyiz" dedi.
   İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli ve ekibine minnettar olduğunu ifade eden hasta Hasan Doğan’ın kızı Emine Donmaz, “Babam 14 yıldır yatalaktır.  Başına gelmeyen bunun ne kadar sıkıntılı bir durum olduğunu bilemez. Allah’a şükürler olsun ki bugün itibarıyla yataklarımıza kavuştuk. Emeği geçenlerin her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.
   Haber Merkezi

 HABER VİDEOSU

Bu haber 246 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR