Bugun...
SAADET PARTİSİ MELİKGAZİ İLÇE BAŞKANI SİNAN AKTAŞ
Tarih: 06-10-2017 10:05:00 + -SAADET PARTİSİ MELİKGAZİ İLÇE BAŞKANI SİNAN AKTAŞ

“KENTTEKİ OTOPARK SORUNU DERHAL ÇÖZÜLMELİ”
            “BELEDİYELERİMİZ ZENGİN AMA BAŞKANLARIMIZIN GÖNLÜ ZENGİN DEĞİL”

   Saadet Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş, kentteki otopark sorunu ve toplu taşıma ücretlerine gelen zammı eleştirdi. Aktaş; “Belediyelerimiz zengin ama başkanlarımızın gönlü zengin değil” dedi.
   Saadet Partisi İl Başkanlığında basın mensuplarına açıklamada bulunan Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş, özellikle şehir merkezinde ivedilikle çözülmesi gereken bir otopark sorunu olduğunu dile getirdi. Sorunun çözümü için kent merkezine, yer altı otoparkları yapılması gerektiğini belirten Sinan Aktaş, “Otoparklar yapıldıktan sonra şehir merkezine aracıyla gelen herkes aracını bu otoparklara koyma mecburiyeti getirilmeli. Mümkünse ilk birkaç yıl ücretsiz belki sonraki yıllarda da ücret olarak saat mefhumu olmadan sadece 1 TL gibi sembolik bir ücret talep edilmelidir. Ayrıca buraya aracını koymayıp şehir merkezine park edenlere ise cezai müeyyide uygulanmalıdır. Böylelikle şehir trafiğimizi ciddi manada rahatlatmış oluruz” dedi.
    Alınan bu gibi tedbirlerin hem ekonomi hem de hava kirliliği sorununa çare olacağını dile getiren Sinan Aktaş, Büyükşehir Belediyesi ilgili birimi tarafından yapılan şehir içi toplu ulaşım zamlarını da eleştirdi. “Belediyelerimiz zengin ama Başkanlarımızın gönlü zengin değil” diyen Sinan Aktaş, kentteki söz konusu sorunların çözümü için, başta Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki olmak üzere, kentin milletvekillerinin de elini taşın altına koyması gerektiğini sözlerine ekledi.
   İHA

 
Bu haber 287 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ