Bugun...

RUANDA BÜYÜKELÇİSİ, BÜYÜKŞEHİR VE OSB’Yİ ZİYARET ETTİ
Tarih: 19-09-2019 10:42:00 Güncelleme: 19-09-2019 11:01:00 + -RUANDA BÜYÜKELÇİSİ, BÜYÜKŞEHİR VE OSB’Yİ ZİYARET ETTİ

     Ruanda Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Williams Nkurunzıza Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan’ı ziyaret etti
   Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Ruanda Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi B.N. Williams Nkurunzıza’ya makamında ağırladı. Samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmede ikili ilişkilerin geliştirilmesine yönelik karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.
   Başkan Büyükkılıç, konuk Büyükelçiyi, Başkanlık girişinde karşıladı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Büyükkılıç, Büyükelçi Nkurunzıza’ya Kayseri ile ilgili bilgiler verdi. Kayseri’yi ticaretin, sanayinin, turizmin, sporun, eğitimin ve kültürün merkezi olarak tanıtan Başkan Büyükkılıç, Kayseri’nin yaklaşık olarak 6000 yıllık ticari geçmişi ile ticaretin merkezi olarak anıldığına vurgu yaptı. Kültepe Kaniş Karum’daki yapılan kazılar sonrasında çek, senet gibi ticari metalarla ilgili verilerin bulunduğunu dile getiren Başkan Büyükkılıç,“Kayseri değişik medeniyetlere ev sahipliği yapmış, bunların arasında Kapadokya diye bilinen bölgenin başkentliğini de yapmış olan önemli bir turizm merkezidir” dedi.
   Ruanda Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi B.N. Williams Nkurunzıza ise Başkan Büyükkılıç’a samimi ilgisinden dolayı teşekkür ederek, Kayseri’yi gelişmiş ve modern bir şehir olarak bildiğini, böyle bir şehrin Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürütmenin de yoğun mesai gerektirdiğini söyledi.
  Diğer yandan Ruanda heyeti ve OSB Başkanı Tahir Nursaçan’ı ziyaret etti.
Ziyarette Başkan Nursaçan; “Ruanda heyetini ilimizde görmekten memnuniyet duyduklarını, Türkiye ile Ruanda arasında devam edegelen sınai, ticari, sosyal, kültürel ve eğitim faaliyetleri konusunda ikili işbirliklerinin gün geçtikçe artmakta olduğunu, yatırım ve ticari ilişkilerin gelecekte daha iyi sevilerde olmasını ümit ettiklerini ” ifade etti. Heyete, Kayseri OSB’nin projelerini tanıtıcı sunum yapıldı.
   Ruanda Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Williams Nkurunziza; “Sanayi ve ticaret şehri olarak bilinen Kayseri’de bulunmaktan memnuniyet duyduğunu, iki ülke arasındaki ilişkilerinin geliştirilmesinin çok yerinde olacağını, Kayseri ve Ruanda arasında birçok sektörde işbirliğinin artırılması için, Türk şirketlerine yatırım, üretim, ticaret, turizm, eğitim ve kültürel alanlar da sağlanan imkân ve kolaylıklar hakkında bilgiler verdi. Nkurunziza, ülkesine gelecek yatırımcılara katkı ve desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.
   Misafir heyet daha sonra, OSB’nin uygulamaya dönük projeleri arasında yer alan ve 55 MWp kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük Güneş Enerji Santralini (GES)  yerinde gezerek, çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
   Haber MerkeziHABER VİDEOSU

Bu haber 244 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR