Bugun...
REKTÖR SABUNCUOĞLU ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ
Tarih: 08-01-2018 12:57:00 + -REKTÖR SABUNCUOĞLU ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

   Abdullah Gül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu Bahçeşehir Koleji’nde, üniversite adayı lise son sınıf öğrencileri ile bir araya gelerek, ‘Dünya hızla değişiyor peki, siz?’ başlıklı sunum yaptı.
  Bahçeşehir Koleji’nde öğrencilerle bir araya gelen Prof. Dr. Sabuncuoğlu, okulun konferans salonunda yaptığı sunumda, dünyanın hızla değişmekte ve gelişmekte olduğunu vurguladı. Hızla değişen ve gelişen dünyada artık bir kişinin tek başına başarılı olmasının çok zor olduğunu, değişen dünyada başarılı olmak isteyen herkesin ekip çalışmasına yatkın, iyi bir medya okuryazar, gelişen teknolojiyi iyi derecede kullanabilen, değişime açık, girişimci, yenilikçi, fikir üreten, her duruma uyum sağlayabilen ve mobil olması gerektiğini anlattı.
   Daha sonra öğrencilerin sorularını cevaplayan Sabuncuoğlu, sorular üzerine Abdullah Gül Üniversitesi hakkında bilgiler verdi. Sunumun ardından okul yönetimi ve öğretmenler eşliğinde okuldaki laboratuarları gezen Sabuncuoğlu’na öğrenciler, ulusal ve uluslararası çeşitli yarışmalara katıldıkları ve katılmayı hedefledikleri “Tornado” adlı robotu tanıttı. Öğrenciler ve okul yönetimi Sabuncuoğlu’na sunumundan dolayı, günün anısına teşekkür plaketi ve çiçek verdi. Aynı gün, Bahçeşehir Koleji’nin robot tasarım ekibindeki öğrenciler, öğretmenleri, okul yönetimi eşliğinde AGÜ’ye gelerek Senato Odasında projelerini Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitci, AGÜ Makine, Elektrik-Elektronik ve Bilgisayar Mühendislikleri Bölüm Başkanı ve Öğretim Üyelerine sunum yaparak tanıttı. AGÜ Öğretim Üyeleri ile projeleri hakkında görüş alışverişinde bulunan öğrenciler, onlardan akademik destek ile kampüste çalışma ortamı talebinde bulundu. Öğrenciler beraberlerinde getirdikleri proje kapsamında yaptıkları “Tornado” adlı robotu da tanıttı.

   Rektör Sabuncuoğlu ve öğretim üyeleri, öğrencilere gerek akademik gerekse kampustaki olanakları kullanabilmeleri konusunda gerekli desteği sağlayacaklarını dile getirdi. Öğrenciler daha sonra Rektör Sabuncuoğlu, Sanayi Odası Başkanı Büyüksimitci ve öğretim üyeleri ile hatıra fotoğrafları çektirdi.
   Haber Merkezi

 
Bu haber 287 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR