Bugun...
PINARBAŞI ÇİFTÇİSİNE HAYIRLI OLSUN
Tarih: 28-07-2020 10:04:00 + -PINARBAŞI ÇİFTÇİSİNE HAYIRLI OLSUN

            LİSANSLI DEPOCULUK AŞ. DÜZENLENEN TÖRENLE AÇILDI

   ERC Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş.” firması tarafından  Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesine yaptırılan dev lisanslı depolar düzenlenen görkemli bir törenle hizmete açıldı.
   Pınarbaşı ‪çiftçisi için önemli bir yatırım olan ve İşadamı Ahmet Çalışkan'ın sahibi olduğu ERC Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş.'nin açılışına İyi Parti Milletvekili Dursun Ataş, Pınarbaşı Belediye Başkanı Menduh Uzunluoğlu, Toprak Mahsulleri Ofisi İl Müdürü Salih Aksu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Bayar Özsoy, Zıraat Bankası Bölge Müdürü Serdal Erdemir, Pınarbaşı Zıraat Odası Başkanı Mesut Mucuk, Pınarbaşı İlçe Müftüsü Hasan Kiraz, Pınarbaşı Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Hakan Kandemir, Zıraat Bankası Pınarbaşı Şube Müdürü Durdu Şahin, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanvekili Turan Özer, Büyükşehir Belediye meclis Üyesi Ahmet Turan, Ak Parti Pınarbaşı İlçe Başkanı Türkay Kara, CHP Pınarbaşı İlçe Başkanı Eser Çetinkaya, KTB Meslek Komitesi Başkan yardımcısı Fahrettin Çalışkan ile kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.
   Açılışı yapılan Ofis bölge çiftçisine Hasat dönemlerinde tarım ürünlerindeki arz yığılması nedeniyle oluşan fiyat düşüşlerini önleyecek ve piyasa dengelenecek.Özellikle finansman sıkıntısı çeken küçük çiftçiler ile ürün sahipleri, lisanslı depolara verdikleri ürünleri karşılığında aldıkları ürün senetleri aracılığıyla bankalardan kredi ve finansman sağlayabilecek. Tarım ürünleri ticaretinin herkesçe kabul gören standartları belirlenmiş ürünler üzerinden yapılıyor, kaliteli üretim teşvik ediliyor, güvenli bir piyasa oluşturuluyor. Tarım ürünleri ticareti kayıt altına alınıyor. Tarım ürünleri ticaretinde özel sektör katılımı artırılıyor. Üretimde ve fiyatlandırmada devlet müdahaleleri asgariye indiriliyor, bu alana yönelik yapılan yüksek harcamalardan önemli tasarruf sağlanıyor, serbest piyasa ve fiyat oluşumunu bozan müdahalelerden uzaklaşılıyor. Tarım ürünleri üreticileri açısından kolay pazarlanabiliyor, iyi muhafaza edilen ve nakliye masrafları en aza indirilmiş bir sistemle istikrarlı ve daha yüksek bir gelir seviyesi elde ediliyor. Yatırımcılar için dövize, altına, hisse senedine, faize ve benzerlerine alternatif yeni bir yatırım aracı sağlanıyor. Ürün ticareti ile uğraşan tacir ve sanayicilerimizce, kalitesi bilimsel kriterlere göre belirlenmiş ve fiyat istikrarı sağlanmış ürünler kolayca temin ediliyor. Tarım ürünlerinin, fiziki mal ve numune gösterilmesine ve teslimine gerek olmaksızın ürün senetleri veya elektronik ürün senetleri aracılığıyla ticareti yapılıyor.  Standardı belirlenmiş ürün ve lisanslı depo sistemiyle tarım ürünlerinde vadeli işlem ve opsiyon piyasalarına geçiliyor. Ürün depolanması, bankacılık ve sigorta sektörü açısından yeni iş alanları oluşturuyor.
   Haber: Mehmet Yılmaz

 

 
Bu haber 756 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR