Bugun...
ÖZVATAN'DA FESTİVAL'E YOĞUN İLĞİ
Tarih: 05-08-2019 10:31:00 + -ÖZVATAN'DA FESTİVAL'E YOĞUN İLĞİ

            BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ: 6 İLÇE DOĞAL GAZLA BULUŞACAK

   Özvatan Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Geleneksel Kültür, Turizm ve Bal Festivali yapıldı. Festivale MHP Milletvekili Baki Ersoy, İsmail Özdemir, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. Burada bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Özvatan’ın da aralarında bulunduğu 6 ilçenin doğalgaza kavuşacağını söyledi.
   Özvatan Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Geleneksel Kültür, Turizm ve Bal Festivali’ne Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra MHP Milletvekili İsmail Özdemir, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir, Sarıoğlan Belediye Başkanı Bekir Ayyıldırım, MHP İl Başkanı Serkan Tok, bürokratlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Festivalde konuşan Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir, Başkan Memduh Büyükkılıç’ın samimiyetine vurgu yaparak “Memduh Büyükkılıç Başkanımıza hiçbir ayrım yapmaksızın ve bir farklılık gözetmeksizin ilçemize yaptıkları tüm katkılardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
   Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç, festivalde Özge isimli öğrencinin okuduğu Bayrak şiirini kürsüde dinledi. Şiiri çok beğenen Başkan Büyükkılıç, “Böyle nesiller olduğu sürece Türk Milletinin sırtı yere gelmez” dedi.
   Konuşmasında birlik beraberlik vurgusu yapan Başkan Memduh Büyükkılıç, “Birliğin, beraberliğin sembolü olmuş Özvatan’da tek vatan, tek millet, tek devlet, tek bayrak anlayışı içinde bir araya gelen vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Kardeşliğin ve dayanışmanın en güzel sembolünü sergiliyorsunuz. Biz de birlik beraberlik ve dayanışma içinde Özvatan ilçemize en güzel çalışmaları yapacağız” diye konuştu. Başkan Memduh Büyükkılıç, Felâhiye, Özvatan, Sarıoğlan, Akkışla, Pınarbaşı ve Sarız’ın bu dönemde doğal gazla buluşacağı müjdesini de verdi. Konuşmaların ardından halk oyunları ekibi gösteri yaptı, Büyükşehir Belediyesi mehter takımı konser verdi, ünlü sanatçılardan Ali Kınık'ta sahne aldı.
   Haber Merkezi
Bu haber 172 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ