Bugun...
“ÖZHASEKİ KANUNEN ADAY OLAMAZ”
Tarih: 03-04-2015 18:52:00 + -


MHP Kayseri İl Başkanı Baki Ersoy, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Mehmet Özhaseki'nin kanunen milletvekili adayı olamayacağını açıkladı.

“ÖZHASEKİ KANUNEN ADAY OLAMAZ”

              Kayseri ve Civarı Elektrik Türk Anonim Şirketindeki görevini 30 Mart 2015'e kadar devretmeyen eski başkan Mehmet Özhaseki'nin, 2839 sayılı Milletvekili Seçimi Kanunu'nun Adaylık için görevden çekilmesi gerekenler başlıklı 18. maddesini ihlal ettiğini savunan Ersoy, " Şu an için kanunen Mehmet Özhaseki'nin adaylığı bize göre söz konusu değildir. Aday olduğu takdirde de her türlü itirazımızı yapacağız. Bu konuyla ilgili hukuk birimimiz çalışıyor" diye konuştu.         

              MHP İl Başkanı Baki Ersoy, AK Parti milletvekili aday adayı Mehmet Özhaseki’nin Kayseri Civarı Elektrik Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden geç istifa etmesi nedeniyle kanunen milletvekili adaylığının söz konusunu olamayacağını söyledi.  MHP İl Başkanı Baki Ersoy, Mehmet Özhaseki’nin Kayseri Civarı Elektrik Şirketi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden 10 Şubat’ta istifa etmesi gerektiği halde istifa etmeyerek kanunları çiğnediğini belirterek, “Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı ve aynı zamanda Kayseri Civarı Elektrik Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı olan Mehmet Özhaseki, kanunda da açık olduğu şekilde de 10 Şubat’ta görevinden istifa etmesi gerekiyordu. Ancak 30 Mart’ta yapılan genel kurulu görevinde kaldı. Bu anlamda bizim edinmiş olduğumuz bilgilere göre sendikalar bu tarz şirketin ortak bünyesinde varsa ki Ticaret Odası kayıtlarına göre var. Mutlaka kendisinin milletvekili aday adayı olabilmesi için görevin istifa etmesi gerekirdi” ifadelerini kullandı.  Ersoy, konunun takipçisi olacaklarını adaylığını söz konusu olduğu takdirde gereken her türlü itirazları yapacaklarını söyleyerek, “Milletvekili Seçim kanunun 18.maddesinde de bununla ilgili yasa yer almaktadır. Bu nedenle kanunen Mehmet Özhaseki’nin adaylığı söz konusu değildir. Aday olduğu takdirde de her türlü itirazımızı Milliyetçi Hareket Parti’si olarak yapacağız. Bizim o kadar uyarılarımıza ve oraları işgal etme çağrılarımıza rağmen görevinde kalmıştır. 30 Mart genel kurulunda görevi sona ermiştir. Adaylığının söz konusu olamaz. “diye konuştu.

Haber: Mehmet Yılmaz
Bu haber 5695 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR