Bugun...
ÖZHASEKİ CUMHURBAŞKANI ADAYI İNCE’NİN SARAY TEPKİSİNİ ELEŞTİRDİ:
Tarih: 14-05-2018 10:55:00 Güncelleme: 14-05-2018 10:57:00 + -ÖZHASEKİ CUMHURBAŞKANI ADAYI İNCE’NİN SARAY TEPKİSİNİ ELEŞTİRDİ:

            "BEŞTEPE DEVLETİN ŞEREFİDİR”

   *** Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda ‘Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni kiraya vererek devletin uçaklarını satmayı vaat ediyor’ olmasını sert bir dille eleştirdi. Özhaseki: “O 'Beştepe' dediğin yer şahane bir külliye. Cumhurbaşkanı orada gece gündüz demeden sabahlara kadar ekibiyle çalışıyor. Orada bu milleti kötülüklerden nasıl koruruz diye toplantılar yapılıyor. Ülkemize gelen bütün devlet başkanları orada ağırlanıyor. Orası devletin şerefidir” dedi.
   Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Melikgazi Belediyesi tarafından Kazım Karabekir Mahallesi'nde yapılacak kentsel dönüşüm projesinin temel atma töreninde yaptığı konuşmada, muhalefet partilerinin son bir yıl içerisinde defalarca erken seçim istediğini  belirterek, "Bu iş herkes tarafından istenince biz de 'Haydi buyurun. Hodri meydan' dedik. Biz böyle söyleyince moralleri bozuldu, suratları düştü" ifadesini kullandı.
   CHP Adayı Muharrem İnce’nin seçim vaatlerini de eleştiren Bakan Özhaseki şöyle devam etti: "Sonra bir aday çıkardılar. Bu adayın uzlaşmacı olacağını söylediler ama adamın konuşurken hançeresi patlıyor, boğazından damarlar çıkıyor. Bu adayın ilk vaadi de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni kiraya verecek olması oldu. Devletin uçaklarını satmayı vaat ediyor. Bunların sana ne faydası olacak? O 'Beştepe' dediğin yer şahane bir külliye. Cumhurbaşkanı orada gece gündüz demeden sabahlara kadar ekibiyle çalışıyor. Orada bu milleti kötülüklerden nasıl koruruz diye toplantılar yapılıyor. Ülkemize gelen bütün devlet başkanları orada ağırlanıyor. Orası devletin şerefidir. Orası birisinin evi değil, burayı çocuğuna bırakmayacak. Bu devletin, milletin malı orası. Dün nasıl ki Atatürk Çankaya'da oturmuşsa, Dolmabahçe'de oturmuşsa bugün de devlet başkanımız misafirlerini orada karşılıyor."
   Bakan Özhaseki, "Zaten bu adayı da kendi partisinde genel başkanlığa layık görmüyorlar ama cumhurbaşkanı adayı yapıyorlar. Herhalde Türkiye, CHP'den daha küçük ki adamı cumhurbaşkanı yapmaya çalışıyorlar. Çok kıymetliyse önce partinize genel başkan yapın. Adam önce orada kendini gösterseydi." diye konuştu.
   AA
Bu haber 522 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR