Bugun...
ÖVGÜ DOLU SÖZLER
Tarih: 03-04-2015 18:22:00 + -


Büyükşehir Belediye Konservatuarı'nın çok iyi imkânlara sahip olduğunu söyleyen Kayserili ünlü sanatçı Baha, burada eğitim görenlerin çok şanslı olduğunu kaydetti.

ÖVGÜ DOLU SÖZLER

           Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Oktay Durukan ile birlikte konservatuarı gezen ünlü sanatçı Baha, her yerde böyle imkânlar olmadığına dikkat çekerek, "Ankara Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü eğitimi mezunuyum. Bir konservatuarlı değilim ama en azından konservatuarla eş değer eğitim aldık. Bizim o zamanki imkânlarımız çok iyiyiydi ve Gazi Eğitim, Türkiye'nin en iyi fakültelerinden biriydi. Biz şanslıydık ama o dönemdeki eğitim fakülteleri bizim kadar şanslı değildi. Aradan yıllar geçmiş ve şunu görüyorum ki Kayseri gerçekten başka bir şehir olurken Kayserimizin konservatuarı da başka bir konservatuar olmuş. Ben de bir Kayserili olarak söylüyorum böyle bir kuruma sahip olduğumuz için gerçekten çok şanslıyız. Özellikle hocalarımız, eğitimcilerimiz, yöneticilerimiz ve imkânlarımız gurur duyulacak seviyede. Bunları görünce çok mutlu oldum" dedi.
            Kayseri'nin kültürel anlamda da çok geliştiğine vurgu yapan sanatçı Baha, her konsere geldiğinde bunu daha iyi fark ettiğini belirterek, "Bizim insanımız her şeyin en iyisine layık. Kayserimiz, şehir olarak gelişti, eğitim olarak gelişti ve kültürel olarak da gelişti. Her konsere geldiğimde bunu daha iyi fark ediyorum. İnşallah Kayseri'ye daha sık konsere geleceğim. Bizim insanımız bir başka, onların yürekleri bir başka. Bir de beni kendi çocukları gibi sevdikleri için bununla da ayrı bir gurur duyuyorum. Ben de buna layık olmaya çalışıyorum" diye konuştu.
Bu haber 3821 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAŞAM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR