Bugun...
ORTAK ODA-BORSA TOPLANTISI KTO EV SAHİPLİĞİNDE YAPILDI
Tarih: 12-07-2018 10:34:00 + -ORTAK ODA-BORSA TOPLANTISI KTO EV SAHİPLİĞİNDE YAPILDI

Ticaret Odaları, Sanayi Odası ve Borsa Ortak Toplantısı Ticaret Odası ev sahipliğinde gerçekleşti. Toplantıda konuşan KTO Başkanı Ömer Gülsoy; “Odalarımız ve borsa arasındaki birlik beraberlik ve uyum şehrimize de yansıyacaktır. Biz birlikte güçlüyüz” dedi.
   Toplantının açılış konuşmasını yapan KTO Başkanı Ömer Gülsoy, Odalar ve Borsanın toplantıya yüksek oranda katılım sağlamalarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Odalarımız ve borsa arasındaki birlik beraberlik ve uyum şehrimize de yansıyacaktır. Her yerde üzerine basa basa söylediğim gibi birlikte güçlüyüz. Bu gücü şehrimize yansıtırsak ne mutlu bize” ifadelerini kullandı.
   Adından söz ettiren, güçlü bir şehir olmak için şehrin kanaat önderlerinin ortak akılda buluşması gerektiğine inandığını vurgulayan Gülsoy; “Ticaret ve sanayi kenti olarak bilinen Kayseri’nin ticaret ve sanayisini daha da geliştirmeli, turizm ve hizmet sektörlerinden de hak ettiği payı alması için çaba göstermeliyiz. Kayseri’nin marka değerini yükselterek sürdürülebilir hale getirmeli şehrin bilinirliğini, ulaşılabilirliğini ve güvenirliğini artırmalıyız” dedi. Yeni Hükümet sistemine ve oluşan ilk kabineye de değinen Gülsoy; “Bu konuda iş dünyası olarak beklentimiz, hızlı bir reform dönemi ve atılacak tüm önemli adımlarda ortak aklın devrede tutulmasıdır” diye konuştu.
   Kayserili işini bilir, işini bilmekten anlatılmak istenenin, Kayserilinin ticarette girişimci, dürüst, çalışkan, maharetli ve çözüm üreten yapıda olduğudur, geçmişte bunun Kayseri’nin aleyhine durummuş gibi değerlendirilmesi ile birçok destekten faydalanamadığını belirten KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci de, ”Kayserili hakkı olan bir şey varsa hakkı olanı istiyor, hakkından bir birim fazlasını istemiyor. Bunun içinde özellikle odalarımız borsalarımızla birlikte proje geliştirerek, beraber hareket etmeliyiz. Kayseri ekonomi platformunu oluşturmamız lazım. Burada milletvekillerinin, odaların, borsanın temsilcilerinin ve başka kurumların da olduğu bir ekonomi platformu oluşturmalıyız. İnşallah bunun usul ve esasları ile ilgili beraber çalışalım. Kayseri ile ilgili mutlak surette bu çalışmanın yapılması lazım. Ama bunu bir usul çerçevesinde çok hızlı davranıp, hemen icraata geçmeliyiz” diye konuştu.
   KTB Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış ise; “Odalar ve Borsayı bir araya getiren değerli Başkanım Ömer Gülsoy’a teşekkür ederim. Burada hepimizin ortak amacı, şehrimize ve ülkemize en iyi şekilde hizmet etmektir. Bu amaç doğrultusunda birlikte hareket ederek, ortak projeler yapmak, işbirliğini geliştirmek için gayret göstereceğimize inanıyor, ilki gerçekleştirilen bu toplantının yapılacak ortak işlerin başlangıcı olmasını diliyorum” dedi.
   Haber Merkezi
Bu haber 175 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR