Bugun...
ONKOLOJİ HASTALARI İÇİN MORAL YEMEĞİ
Tarih: 27-02-2018 10:32:00 Güncelleme: 27-02-2018 10:50:00 + -ONKOLOJİ HASTALARI İÇİN MORAL YEMEĞİ

   Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği Kayseri Şubesi ile birlikte Onkoloji hasta ve yakınlarına moral yemeği ve beraberinde etkinlikler düzenlendi.
   Eğitim ve Araştırma Hastanesi 10.blok yemekhanesinde düzenlenen etkinliğe, hastane başhekimi Prof. Dr. İlhami Çelik ve hastane yöneticileri, Dernek Başkanı Prof. Dr. Mehmet Akif Özdemir, yönetim kurul üyeleri başkan yardımcısı Ayşe Erülgen, Mikail Kök onkoloji hasta ve yakınları, onkoloji servisi sağlık personeli katıldı.  Yemekte kansere de iyi geldiği bilinen paça çorbası ikram edildi.
     Yemek sonrasında, Başhekim Prof. Dr. İlhami Çelik; “Birbirimizin duygularını daha iyi anlamak birbirimizi daha iyi tanımak ve bu yardımlaşma çerçevesindeki ilişkiyi daha da artırmak için saygıdeğer hocalarım ve kurumun diğer gönüllü çalışan arkadaşlarla beraber hastalara moral sağlayabildikse ne mutlu bize, herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.
   Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği Kayseri Şube Başkanı Prof. Dr. Mehmet Akif Özdemir de “Bugün Allah’a hamdolsun ki bu hastalığın şifa oranı son derece yüksek duruma gelmiştir. Aslolan bizim ve çevremizin bu hastalığa yakalanmaktan kaçınmanın yollarını aramak. Bunlarda çok basit sağlıklı ve zinde bir vücut formu çevreye saygı, suni şeylerden kaçmaktır. Biz Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği olarak ağırlıklı işimiz bu hastalıktan kaçınmanın yollarını anlatmak ve hastalığı en çabuk defetmemin yollarını aramak. Devletimizin bu hastalara verdiği destek çok gelişmiş ülkelerde bile yok, kimsenin ilaçsız kalmaması için devletimiz keseyi açmış durumdadır ” dedi.
   Haber MerkeziHABER VİDEOSU

Bu haber 1097 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SAĞLIK HABERLERİ