Bugun...

NNYÜ’DE ÖĞRENCİ HEMŞİRELERİ İÇİN MESLEKİ GELİŞİM SEMPOZYUMU
Tarih: 07-11-2019 10:24:00 + -NNYÜ’DE ÖĞRENCİ HEMŞİRELERİ İÇİN MESLEKİ GELİŞİM SEMPOZYUMU

   Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü tarafından 1. Öğrenci Hemşireler İçin Mesleki Gelişim Sempozyumu düzenlenecek.
   NNYÜ Süleyman Çetinsaya Kültür Merkezinde 8-9 Kasım 2019 tarihleri arasında, “Etik Duyarlılıkla Yaşama Dokunmak” temasıyla düzenlenecek sempozyuma çok sayıda akademisyen katılacak ve ‘Etik Duyarlılık’, ‘Bakım Etiği’, ‘Klinik Etik Karar Verme Süreçleri’ gibi konularda öğrencilerle tecrübe ve bilgi paylaşımında bulunacak.
   NNYÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölüm Başkanı ve aynı zamanda Sempozyum Başkanı olan Prof. Dr. Hülya Uçar, sempozyum hakkında bilgiler verdi. Uçar, “Sağlıklı toplumun güvencesi, yaşamlara dokunarak fark yaratan hemşirelerdir. Hemşirelik bakımı, özü itibarıyla kişilerarası ilişkiye temellenen, insani ve ahlaki bir olgudur. Bu nedenle hemşirelerin bakım verirken ahlaki sorumluluklarının farkında olmaları, bireylerin bakım gereksinimlerini yürek gözüyle görerek, özenli, insan ve hasta haklarına saygılı bir anlayış geliştirmeleri önemlidir. Bu anlayış ve davranışların hemşirelik eğitimi sürecinde öğrencilere kazandırılması öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. “Etik Duyarlılıkla Yaşama Dokunmak” teması çerçevesinde düzenlediğimiz bu sempozyum ile alanında uzman konuşmacılarımızla hemşirelik öğrencilerini bir araya getirerek öğrencilerin etik sorunları fark edebilmelerine ve tartışabilmelerine, felsefi bir bakış açısı kazanmalarına, duyuşsal ve bilişsel alanda kendilerini geliştirmelerine katkı sağlamayı hedefliyoruz” dedi.
   Cuma günü saat 09.30’da açılış konuşmalarıyla başlayacak, konferans ve oturumlarla devam edecek sempozyum programı kapsamında ayrıca katılımcılara yönelik konser ve Kayseri gezisi organize edilecek.
   Haber Merkezi

 

 

 
Bu haber 3665 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR