Bugun...

NNYÜ’DE 2. HOTBACK DEVİR-TESLİM TÖRENİ DÜZENLENDİ
Tarih: 19-04-2019 10:13:00 + -NNYÜ’DE 2. HOTBACK DEVİR-TESLİM TÖRENİ DÜZENLENDİ

   Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü tarafından 2. Geleneksel HotPack Devir -Teslim Töreni düzenlendi.
   NNYÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü üçüncü sınıf öğrencilerinin bu yıl mezun olacak dördüncü sınıf öğrencileri için düzenledikleri HotPackDevir-Teslim Töreni Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
   Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ferhan Soyuer törende yaptığı açılış konuşmasında, sıcak su torbası anlamına gelen HotPack uygulamasının, fizyoterapistlerin sıklıkla kullandığı bir uygulama olduğuna dikkat çekerek HotPack kutlamalarının, dünyada fizyoterapi bölümlerinde 1960’lardan itibaren kutlanmaya başladığını, ülkemizde de gelenekselleşmiş şekliyle kutlanmaya devam ettiğini belirtti. Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neriman İnanç ise konuşmasında; “HotBack’in bir özelliği de meslektaşlar arasında birlikteliği, kardeşliği sağlamakmış. Ama benim size önerim sadece meslektaşlarınızla değil, fakültemizdeki üç bölümün öğrencileri olarak birlik ve beraberlik, dürüstlük ve çalışma azmi ile sağlık profesyonelleri olarak öğrencilik yıllarından itibaren kardeşlik ve dostluk içerisinde çalışmanızdır” dedi.
   Konuşmalardan sonra, bu yıl mezun olacak öğrencilerin üçüncü sınıf öğrencilerine HotPackdevir-teslim ettiği törende, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan ve aynı öğrencilerin rol aldığı kısa film gösterimi büyük beğeni topladı. Öğrenciler ayrıca üniversite hayatında yaşadıkları pek çok anıyı sinevizyon gösterisi ile bir kez daha hatırlama fırsatı bulurken hem eğlendiler hem de hoşça vakit geçirdiler.
   Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencileri, 2. Geleneksel HotPack Devir-Teslim Töreni sonunda öğretim üyeleri ile birlikte pasta kesip hatıra fotoğrafı çektirdiler.
   Haber Merkezi

 

 

 

 
Bu haber 1121 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR