Bugun...
MİLLİ EĞİTİM PERSONELİNE İLK YARDIM SERTİFİKASI
Tarih: 06-12-2019 10:27:00 + -MİLLİ EĞİTİM PERSONELİNE İLK YARDIM SERTİFİKASI

             İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ CELALEDDİN EKİNCİ: 
            “ÇOCUKLARIMIZIN CAN GÜVENLİĞİNİN SAĞLANMASI ÇOK ÖNEMLİ”  

    Sağlık Bakanlığı tarafından kurumlara verilen ilk yardım eğitimleri kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü ve Şerife Bacı İlk Yardım Merkezi tarafından Milli Eğitim Müdürlüğü personellerine eğitim verildi. Türkiye’de Milli Eğitim çalışanlarının ilk defa ilk yardım sertifikası aldığı törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Celaleddin Ekinci, çocukların yanında onların güvenliği ile ilgilenecek personeller bulunacağını söyledi. 
   Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan sertifika törenine İl Milli Eğitim Müdürü Celaleddin Ekinci, İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli ve Milli Eğitim personeli katıldı.
   Yaralanmalarda ilk dakikaların çok önemli olduğunu ve bu yüzden eğitimleri önemsediklerini söyleyen İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, “Şerife Bacı İlk Yardım Eğitim Merkezi’nin vermiş olduğu eğitimle birlikte 109 katılımcımızın sertifikasını takdim etmiş olacağız. İl içinde acil bir durumda ambulansın ulaşım süresi yaklaşık 5 buçuk dakika ancak bu ilk 5 buçuk dakikada etrafta ilk yardımı bilen kişilerin ilk müdahaleyi yapmasını istiyoruz. Çünkü beynin oksijensiz kalmasında saniyeler ve dakikalar önemli. Bunun için ilk yardım eğitimini önemsiyoruz” dedi.
   İl Milli Eğitim Müdürü Celaleddin Ekinci ise, okuldaki öğrencilerin can sağlığının kendileri için çok önemli olduğunu ve eğitimlerin büyük önem arz ettiğini belirterek: “Dünyanın en değerli varlığı çocuklarımız ve bize emanetler. Bize emanet edilen çocuklarımızın güvenlikleri de öncelikli gelen, önem verdiğimiz hususlardan bir tanesi. Bu konuda okul yöneticilerimize ve öğretmenlerimize mümkün olduğu kadar bilgilendirmek ve özellikle ilk yardım becerilerini arttırmak istiyoruz. Bu eğitim sonucunda 109 arkadaşımız, il sağlık müdürlüğümüzün verdiği seminerler ve eğitimler neticesinde ilk yardım kursu sertifikalarını kendilerine takdim edeceğiz.”
   Sarıoğlan Halk Eğitim Merkezinde öğretmenlik yapan ilk yardım eğitim kursiyeri Rabia Özvarinli, “Biz yapacaklarımızı bu eğitimde öğrendik ve ben başarılı buluyorum aldığım eğitimi” dedi.
   Talas Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idarecisi kursiyer Adem Doğan ise, eğitimleri faydalı bulduklarını söyleyerek, ülkede herkesin bu eğitimleri alması gerektiğini ve bu bilgilerin gerekli olduğunu söyledi.
   Yapılan açılış konuşmalarının ardından protokol tarafından kursiyerlere sertifikaları verildi.
   İHA                                        
Bu haber 139 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR