Bugun...
MİLLİ EĞİTİM BAKANI ÖZHASEKİ’Yİ YALANLADI
Tarih: 31-01-2018 10:05:00 + -MİLLİ EĞİTİM BAKANI ÖZHASEKİ’Yİ YALANLADI

            “KAÇAK İMAM HATİP BULUNMAMAKTADIR”

   Milli Eğitim Bakanlığı, “21 yıllık belediye başkanlığım döneminde 10’dan fazla kaçak imam hatip yatırdım” diyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin sözlerini yanıtladı. CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’ın Özhaseki’nin açıklamasıyla ilgili yazılı soru önergesini yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Kayseri Valiliğince konuya ilişkin olarak; 1994-2015 yılları arasında İl’de hayırseverler tarafından 314 okul yaptırıldığı, bu okulların 11’inin imam hatip olarak açıldığı, aynı yıllar arasında kaçak olarak yapılan imam hatip okulunun bulunmadığı belirtilmektedir” denildi.
   CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin “21 yıllık belediye başkanlığım döneminde 10’dan fazla kaçak imam hatip yaptırdım” sözleri için soru önergesi verdi. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına yazılı soru önergesi veren Arık,  “Hayırseverliği ile tanınan Kayserimiz Milli Eğitim Bakanlığı’nın önemli bir paydaşı durumundadır. Kayseri’de birçok okul hayırseverler tarafından yaptırılarak, Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilmiştir” diye sordu.
   Arık’ın soru önergesini yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ise verdiği yanıtla Özhaseki’nin açıklamalarının gerçek dışı olduğunu ortaya koydu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada; “Kayseri Valiliğince konuya ilişkin olarak; 1994-2015 yılları arasında İl’de hayırseverler tarafından 314 okul yaptırıldığı, bu okulların 11’inin imam hatip olarak açıldığı, aynı yıllar arasında kaçak olarak yapılan imam hatip okulunun bulunmadığı belirtilmektedir” denildi.
   Haber Merkezi
Bu haber 422 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR