Bugun...

MHP'Lİ VEKİLİN SARIZ SORUSUNA EMNİYET’TEN AÇIKLAMA GELDİ
Tarih: 14-06-2019 10:32:00 + -MHP'Lİ VEKİLİN SARIZ SORUSUNA EMNİYET’TEN AÇIKLAMA GELDİ

            “YENİ BİNANIN TEMELİ 2019 YILI İÇERİSİNDE ATILACAK”

   Sarız İlçe Emniyet Amirliği hizmet binasının yetersiz olduğunu belirterek sorunu Meclis gündeme taşıyan MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir'e Kayseri Emniyet Müdürlüğünden cevap geldi. Açıklamada Emniyet binası ile ilgili çalışmanın yapılması planlanan projeler arasında yer aldığı bildirildi.
   MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir,  Sarız İlçe Emniyet Amirliği hizmet binasının yetersiz olduğu, hizmet binası yapılması için arsa tahsis edildiği, ancak yolunun olmaması nedeniyle yatırım programına alınmadığını söylemiş konuyu TBMM gündemine taşımış, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yanıtlanması istemiyle Meclis Başkanlığı’na yazılı soru önergesi vermişti. Sarız İlçe Emniyet Amirliği hizmet binasının yetersiz olduğu iddialarının doğru olup olmadığını soran Özdemir, “Bu bina hangi yıl yapılmış ve hizmete girmiştir? Bakanlığınıza bu konuda şikayet ve istek talepleri gelmiş midir? İlçede lojman bulunmadığı iddiaları doğru mudur? Sarız İlçe Emniyet Amirliği hizmet binası yapılması için arsa ne zaman tahsis edilmiştir? Anılan yolun mesafesi ne kadardır? Bu yolun yapılması için gerekli müracaatlar yapılmış mıdır? Personellerin mağduriyetini gidermek ve vatandaşlara daha iyi şartlarda hizmet verebilmek için, tahsisi yapılan arsanın yolunun yapılarak Hizmet binası ve lojmanının yatırım programına alınması için herhangi bir çalışma yapılacak mıdır?”
   MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir’in bu yöndeki açıklamalarının ardından Emniyet Müdürlüğünce bilgi notu paylaşıldı. Söz konusu binanın yapımına yönelik imar çalışmalarının başladığı ve 2019 yılı içinde temelinin atılacağı belirtildi.
   Haber: Mehmet Yılmaz

 
Bu haber 311 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR