Bugun...
MHP'Lİ ERSOY: KAYSERİ HAK ETTİĞİ YERDE DEĞİL
Tarih: 31-07-2019 10:42:00 + -MHP'Lİ ERSOY: KAYSERİ HAK ETTİĞİ YERDE DEĞİL

HIZLI TREN KONUSU 2025'E KALDI

            MHP 27.Dönem Kayseri Milletvekilleri Baki Ersoy ile İsmail Özdemir bir basın toplantısı düzenleyerek, 2018-2019 yasama faaliyetleri kapsamında mecliste yaptıkları çalışmalarla ilgili basın mensuplarına bilgiler verdi. MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Kayseri'nin hak ettiği yerde olmadığını söyledi ve hızlı tren'in 2025'e kadar gerçekleşemeyeceğini kaydetti. Ben bu konu hakkında bakanımızla bire bir görüştüm diyen Ersoy, sayın bakan Kayseriyle alakalı hızlı tren konusunun gündemlerinde olmadığını söyledi. Dolayısıyla hızlı tren konusu 2025'e kaldı ifadelerini kullandı.

            Basın toplantısında ilk konuşmayı MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir yaptı. Özdemir, Kayseri'ye sık gelememesini Dış İlişkiler komisyonundaki görevi ve genel merkezdeki basın danışmanlığına bağladı. Özdemir, yine de bu yoğunluğumuz arasında Kayserimizi ihmal etmedik. fırsat buldukça gelmeye çalıştık. şehrimizin sorunlarını hem meclise hem de yetkili kurumlarla paylaştık dedi. Özdemir, milleti temsil etmek için çok çalıştıklarını vurgulayarak, mecliste pek çok konuyu gündeme getirdik.  yasama yılı boyunca 18 soru önergesi verdik. bu konularla Kayserililerin beklentilerini gündeme taşıdık. dolayısıyla MHP Kayseri'yi mecliste en çok gündeme taşıyan parti oldu dedi. Özdemir, yasama yılı boyunca 17 ülke ziyareti gerçekleştirdiklerini de kaydederek, sanayi ve turizm alanında önemli görüşmeler görüşme yaptık diye konuştu.

            MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy'da "Sevdamız Kayseri" sözünün patentini aldığını söyledi. Milletvekili Baki Ersoy, Kayseri'nin problemlerini gündeme taşımak için birçok platformda çözüm aradıklarını söyledi. "Canla başla çalışıyoruz." diyen Ersoy, başarıya ulaşmak için çalıştıklarını, başarıdan kasıtlarının ise Kayseri'yi bir yere getirmek olduğunu ifade etti. Kayseri'yi sevdiklerini ve bu yüzden çok çalıştıklarını kaydeden Ersoy, "Biz, 'sevdamız Kayseri" derken boşa konuşmuyoruz. 'Sevdamız Kayseri' sözünün patentini aldık. Bu söz Mustafa Baki Ersoy'un adına alınmıştır ancak bu MHP teşkilatına ait bir sözdür, bunun da böyle bilinmesini isterim. Kimse kullanmasın demiyoruz, herkes kullansın ama bu bizim sloganımızdır. Biz bu sloganı samimi bir şekilde kullanıyoruz."dedi.

            Ersoy konuşmasını şöyle sürdürdü." Baki Ersoy; Kayseri hak ettiği yerde değil doğru bunu şunun için söylüyorum. Bizim hak ettiği yerde olup olmadığını görmemiz için bir kıyaslama yapmamız gerekiyor. Şimdi Kayserimizi bir Konya ile bir Gaziantep ile bir Manisa ile kıyasladığımızda bunu net olarak görebilirsiniz. Biz şunları söylüyoruz diyoruz ki örnek veriyorum 42 ilde destek fonları var, Kayserimizde niye yok. Manisa, Ankara, Konya, Mersin’e var Kayserimize niye yok. Çünkü biz niye yok dediğimize şöyle bir açıklama yapıyorlar diyorlar ki ‘Bunlar gelişmekte olan iller’ Bende şöyle söylüyorum. Ankara, Manisa, Konya, Mersin… Bu illerde varsa ki bu illerle Kayseri bu anlamda kıyaslayamayız tarım ve hayvancılık olarak söylüyorum Kayseri’de de olmadı diyorum. İkinci konu hızlı tren konusu. Hızlı tren konusunu hep birlikte konuşuyoruz. Burada yabancı da yok hepimiz biliyoruz. 2025 yılına kadar ben görmüyorum. Şunun için söylüyorum bunu, geçen yıl 2018 yılının 11. ayında Bakan Bey’e bizzat dedim ki! “Efendim hızlı tren ile alakalı bir gelişme var mı? 140 km‘lik bir hattan bahsediliyor…” Dedi ki! “Şuanda hiç gündemimizde böyle bir şey yok. Zaten buna devletimizin imkânı da yok” Bunu bizzat aldık. Bizzat aldıktan sonra şunu gördüm. Demek ki 2019 bütçemizde böyle bir hadise yok. 2020’nin bütçesini görüşürken 2020 yılına bu konulduğunda böyle bir proje yapıldığında tekrar bir ihale söz konusu olduğunda ki 2021 yılına sarkar diye düşünüyorum. Üç yılda bunun inşaatı sürse 2025 yılında hep beraber bu hızlı terine binmeye hep beraber Allah bize nasip eder diye düşünüyorum. En erken şartlarda söylüyorum. Ama 2011 yılından bu güne Kayserimize verilen sözler gündeme geldiğinde 2025 yılını baz aldığımızda 14 yıllık bir süreden bahsediyorum. Onun için Kayserimiz hak ettiği yerde değil diyorum. Diğer bir yandan teşvik kredisi konusu. Biz diyoruz ki ısrarla Kayseri 2. teşvik projesinde olmamalı. En az 3. Bölgede olmalı. Tüm veriler bunu gösteriyor. Bu teşvik projesiyle alakalı Sanayi Bakanımız ile görüşme yaptık. Ondan sonuç almayı bekliyoruz. Kendisi de tekrar değerleme yapılacağını bu değerlemelerin 2011 yılı itibarı ile yapıldığını ifade etti.  İnşallah Kayserimizi hak ettiği yere böyle konuşarak, istişare ederek, gerçekleri kabul ederek götürmeliyiz. Yoksa biz Cumhur İttifakı’nın bir tarafıyız. Sonuna kadar bağlıyız, sonuna kadar yanındayız ancak yerelde ve genelde Kayserimiz özelinde gerçekleri de birlikte gündeme getirmeliyiz. Yoksa kimseyi eleştirmek anlamında söylemiyorum. Ama gerçekleri kabul edelim. Gerekiyorsa bir heyet oluşturalım Ak Partili arkadaşlarımızla bir heyet oluşturalım hangi bakana gidilecekse birlikte gidelim. Hatta iş başarılı olduğu takdirde Ak Parti başarmış olsun. Hükümetimiz başarılı olsun. Bu birazda sadece Kayserimize hizmet noktasındayız. Kimin yaptığının bizim için hiçbir önemi yok.Haber-Foto: Mehmet Yılmaz

 
Bu haber 215 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ