Bugun...
MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ ‘ERKEN SEÇİM’ DEDİ
Tarih: 18-04-2018 10:19:00 + -MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ ‘ERKEN SEÇİM’ DEDİ

   Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye'nin 3 Kasım 2019'ı beklemesi bu şartlarda mümkün değil" diyerek erken seçim mesajı verdi. Bahçeli tarih de verdi ve erken seçimin 26 Ağustos 2018'de yapılmasını önerdi. Bu açıklamadan sonra Türkiye biranda erken seçime odaklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Lideri Devlet Bahçeli bugün bir araya gelerek erken seçimi görüşecekler.
      MHP grup toplantısında konuşan MHP Lideri Devlet Bahçeli; "Artık ülkemizin 16 Nisan halk oylamasıyla onaylanan cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine herhangi bir tavsama gecikme olmaksızın geçmesi milli beka ve tarihi emanetler açısından acil hal almıştır. Önümüzde iki seçenek vardır ya cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimi için 3 kasım beklenecek ya da seçimler erkene çekilecektir. Siyasi muhataplarımıza ve aziz milletimize samimi ve tartışılmasını ümit ettiğimiz teklifimiz şudur, 26 Ağustos 2018 Pazar günü, yani Malazgirt Zaferi ile Büyük Taarruzumuzun yıl dönümlerinde Türk milleti yeni bir zafer ruhuyla sandığa gidip hem cumhurbaşkanın hem de milletvekili genel seçiminde Türk ve Türkiye düşmanlarına gereken dersi vermesi en makul, en akılcı, en demokratik yoldur" dedi.
   Bahçeli’nin erken seçim çağrısı sonrasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan da grup toplantısında konuştu. Erdoğan konuşmasında Cumhurbaşkanlığı seçimi için 2019 yılı Kasım ayına vurgu yapması dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan; “AK Parti olarak MHP ile 7 Ağustos sürecine bizler sadık kaldık. Bu süreç MHP ile AK Parti'yi cumhurun ittifakına taşıdı. Bu ittifakı 2019 Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimine de taşıyoruz. Anayasa değişikliği 2019 Kasım seçimlerinde tamamen yürürlüğe girecek.”
    CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da partisinin grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulunuyor. Erken seçimle ilgili yorum yapan Kılıçdaroğlu, ''Seçim diyorlar ya olacak inşallah bunları göndereceğiz. Vatandaş gönderecek bıktık artık" dedi.
   ''Şimdi seçim atmosferine girdik'' diyen Kılıçdaroğlu, "Sandık geliyor sandıkta dersini vereceksin. Seçim atmosferine girdik bunlar mahalle mahalle gezecekler. Sizi yine kandırmaya çalışacaklar. Cehenneme giden yoldaki taşlar iyi niyet taşları ile doludur. Seçim olacak inşallah bunları göndereceğiz. Vatandaş gönderecek bıktık artık'" ifadelerini kullandı.
   İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yaptığı erken seçim çağrısına yanıt verdi.
   Partisinin İstanbul İl Başkanlığı'nda konuşan Akşener şunları söyledi: "Sayın Bahçeli'nin 26 Ağustos ile ilgili seçim talebini hep beraber duyduk. Erken seçim, zamanında seçim, şu seçim, bu seçim bizim açımızdan telaşlanacak ve problem olacak herhangi bir durum yoktur. Sarayın büyük ve küçük ortağı neye karar verecekler hep beraber göreceğiz. İyi Parti için bu konuda bir sorun yoktur.”
Bu haber 317 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR